Takip Et

Elon Musk'ın İsrail ziyaretindeki 'Beşik' tiyatrosu ifşa edildi

28 Kasım 2023, Salı 21:20
Son güncelleme: 28 Kasım 2023, Salı 21:23

     


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, dünyaca ünlü iş adamı Elon Musk'un İsrail'e yaptığı ziyaret esnasında kamuoyu ile paylaşılan fotoğraflarda İsrail'in beşik tiyatrosunu açığa çıkardı. İsrail'in yapmış olduğu minapülasyon hamlesini ifşa eden Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Musk'a gösterilen beşik konusunda açıklama yaptı.

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin sosyal medya hesabından, "Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X'in sahibi Elon Musk'ın İsrail ziyareti sırasında yayımlanan görüntüler, İsrail'in propagandasını bir kez daha gözler önüne sermiştir" açıklaması yapıldı.

 

"Musk'a gösterilen beşiğin içinde çok sayıda boş mermi kovanı görülmektedir. Öte yandan 12 Kasım'da Eski New Jersey Valisi Chris Christie'nin ziyareti sırasında kaydedilen görüntülerde, bu ayrıntı yoktur. Beşiğin, içindeki çocukla Hamas saldırısının ortasında kaldığı iddia edilmektedir. Görüntüler incelendiğinde, saldırıdan kalma boş mermi kovanları ile dolmuş beşikte herhangi bir hasar görülmemektedir. Ayrıca mermi kovanları Merkava tanklarında ikincil silah (makineli tüfek) olarak kullanılan MG3'ün 7.62x51 mühimmatıdır. Beşikte, makineli tüfek için kullanılan mühimmat kemeri (zinciri) parçaları açıkça görülmektedir."

  
Son Eklenen Haberler