Başkan Erol’dan down sendromlu çocuklara sürpriz

21 Mart 2022, Pazartesi 16:05

     


21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü sebebiyle Down Sendromlu çocuklar ile bir araya gelen Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, “Down Sendromunun farkındayım, Farklılıklara saygılıyım. Farklı olduklarının ama eksik olmadıklarının farkındayız ve onların yanındayız. Çünkü sevgi kromozom saymaz. Çünkü dünya onlarla daha da güzel.” dedi.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Zafer Ortaokulu Özel Eğitin sınıfında eğitim gören down sendromlu çocukları 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle ziyaret etti. Erol çocuklarla uzun süre sohbet ederek, onlara ayakkabı ve oyuncak hediye etti. 20 Mart Erol’un doğum günü olması sebebiyle öğrencilerden başkana doğum günü sürprizi yapıldı. Çocukların büyük sevgi gösterisinde bulunduğu Erol’a doğum günü hediyesi olarak kendi yaptıkları anahtarlıklardan hediye edildi.

Down Sendromunun bir hastalık olmadığına dikkat çeken Başkan Erol, "Sendrom bir hastalık değil, genetik bir farklılık; kalıtsal bir durum değil. Down sendromlu çocukların gülümseme, yürüme gibi fiziksel beceriler ile sosyal becerileri öğrenmeleri yaşıtlarına göre biraz daha uzun sürebiliyor ancak küçük yaştan itibaren desteklenen ve sevgiyle ilgilenilen çocuklarda gelişim süreci başarılı olarak ilerleyebilir. Bu nedenle sevgimizle sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Onların daha iyi şartlarda yaşayabilmesi, daha iyi eğitim alabilmesi ve sosyal yaşamda daha aktif yer alabilmesi için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz ve çaba göstermeye de devam edeceğiz” diye konuştu. (DUYGU DİLEK)  
Son Eklenen Haberler