Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü’nden sert tepki

22 Mart 2022, Salı 14:20

     


Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Umut Tuncer, düzenlenen operasyonda aralarında Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü ve müze personelinin de bulunduğu 34 şüphelinin gözaltına alınmasına ilişkin, “Varsa suç işlemiş, görevine ihanet etmiş kişiler devletimiz gereğini yapar” dedi.

Geçtiğimiz gün Aydın merkezli gerçekleştirilen tarihi eser kaçakçılığı operasyonu büyük ses getirdi. 11 ilde tarihi eser kaçakçılığına yönelik operasyon için Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Aydın, Ankara, Amasya, Aksaray, Karaman, Kayseri, Mersin, Muğla, Samsun, Yalova, Zonguldak illerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon yapıldı. Yapılan operasyonlar kapsamında aralarında Aydın müze müdürü ve yardımcısının da olduğu 34 şüpheli gözaltına alındı.

Bir sosyal medya kullanıcısının Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer’in daha önce yaptığı “2021 yılında yürüttüğümüz 17 arkeolojik çalışma ile Türkiye şampiyonu olduk” açıklamasına “Boşuna değilmiş demek ki” şeklinde imalı bir paylaşımın yapılması, İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer’in tepkisine neden oldu. Bir başka açıklamasında tarihi eser kaçakçılığı operasyonuyla yüzleşen Aydın Arkeoloji Müzesi’nde kriz yönetimi uyguladıklarını ifade eden Tuncer bu sefer sert bir çıkışa imza attı. Tuncer, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ‘’Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzde yaklaşık 400 personel ve 17 arkeolojik çalışma yürüten akademisyenlerimizle vatanı, milleti için üreten dev bir ekibiz. Varsa suç işlemiş, görevine ihanet etmiş kişiler devletimiz gereğini yapar!” ifadelerini kullandı. (HAZEL BAYIK) 
Son Eklenen Haberler