Çetindoğan: Cevaplarını genel kurulda vereceğim

9 Mayıs 2022, Pazartesi 12:41

     


Aydın Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan, düzenlediği kaynaşma kahvaltısında, "Son günlerde hakkımda yapılan haberler oldu. Bunların bir kısmı doğru, bir kısmı da yalan haberlerdi. Bunların cevabını, 15 Mayıs Pazar günü yapacağımız genel kurulda vereceğim" dedi.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Pazar günü yapılacak olan AYESOB'un seçimli olağan genel kurulu öncesi, Başkan Selahittin Çetindoğan ve yönetimi tarafından Efeler'de hizmet veren bir otelde kaynaşma kahvaltısı düzenlendi. Kaynaşma toplantısına, Başkan Çetindoğan’ın yanı sıra, Birlik Yönetimi ile personeli, AYESOB’a bağlı meslek odalarının başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

“BİZ HEP ‘BİR OLACAĞIZ, BEN OLMAYACAĞIZ’ DEDİK”

AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan konuşmasına başlamadan önce, geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Söke Bakkallar Odası Başkanı Metin Mutafoğlu için birer Fatiha talebinde bulundu. Daha sonra konuşmasına geçen Çetindoğan, “Biz bugün birlik, beraberlik ve dayanışma kahvaltısı yapıyoruz. Bir 4 yılımız geçti. Allah izin verirse 15 Mayıs’ta birliğimizin genel kurulu var. Daha önce başkanlarımızla görüşüp onlardan icazet aldıktan sonra adaylığımızı açıklayacağız dedik. Ben şu anda Birlik Başkanıyım. 15 Mayıs’a kadar da Birlik Başkanı olmaya devam edeceğim. Biz hep ‘Bir olacağız, ben olmayacağız’ dedik ve bugüne kadar da hep biz olduk. Hiç kimseye de negatif davranmadık, herkese pozitif davrandık. Herkesi çok sevdim. Elbette ki bazı hatalarımız vardır. Sonuçta hatasız kul yoktur. Bu hataları zamanla yönetim ve denetim kurullarıyla paylaştık. Onlarla beraber dertleştik. Hatalarımızı düzeltmeye çalıştık. İnsanoğluyuz, beşer şaşarız. Ben bugün aramızda gördüğüm kardeşlerimin yönetimin, denetimin, disiplinin ve personelim adına herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“DÜNYA DEVLETLERİ BAŞARISIZ OLDU”

Zaman zaman hakkında çeşitli haberler çıktığını dile getiren Başkan Çetindoğan, “Bu haberlere girmek istemiyorum. Gerçeği var, gerçek olmayanı var. Fakat bunu 15 Mayıs’taki genel kurulda delegenin tamamına anlatacağız. Biz 2 sene boyunca çok yoğun bir pandemi dönemi yaşadık. Bu pandemi döneminde elimizden geldiğince bizim görevimiz arkadaşlarımızın, esnaflarımızın dertlerini basın yoluyla, milletvekilleri yoluyla, Vali Bey ile Belediye Başkanları ile Kaymakam Bey ile elimizden geldiğince çözmeye çalıştık. Başarılı da olduk. Evet, bazı yerlerde başarılı olamamışızdır. Fakat dünya devletleri başarısız oldu. Bu yüzden önümüzdeki dönem de inşallah bir olacağız, beraber olacağız, esnaf ve zanaatkarımızın hizmetkarı olacağız. Elimizden ne geliyorsa, yasalar bize ne emrediyorsa onu yapmaya çalışacağız. Zaman zaman ilişkiler ile işlerimizi halletmeye çalıştık. Ama zaman zaman da kanunun dışına çıkamadık. İnşallah önümüzdeki dönem 15 Mayıs’tan sonra yönetimimle, denetimimle, disiplinimle, personelimle ve yine güler yüzümle herkese hizmet vermeye çalışacağım. Önümüzdeki zamanlarda daha güzel günler bizleri bekliyor. Diri olacağız, bir olacağız, esnaf ve zanaatkarlarımızın elinden tutmaya çalışacağız” diye konuştu.

Hafta başı olduğunu ve tüm katılımcıların iş planı olabileceğini söyleyen Başkan Çetindoğan, konuşmasını çok uzatmak istemediğini belirtti. Kaynaşma Kahvaltısı, Çetindoğan ve yeni yönetimi ile çektirdiği hatıra fotoğrafı ile son buldu. (ORKİDE ÜLKER)


HABER VİDEOLARI


 
Son Eklenen Haberler