“Gençlerimiz devletin güvencesi altındadır”

11 Ekim 2021, Pazartesi 13:24

     


AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Adnan Menderes Üniversitesi merkez kampüsü içindeki Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan 2 bin 392 kişi kapasiteli kız öğrenci yurdunun hizmete açıldığını belirterek, “Her bir öğrencimiz, her bir gencimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin sosyal bir devlet olmasının bilinciyle, devletimizin, hükümetimizin güvencesi altındadır” dedi.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Başkan Özmen, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yurdumuz 2 bin 392 kişilik olup içerisinde spor ve sosyal tesisleri ile öğrencilerimizin sosyal ve kültürel yaşamlarını destekleyici hizmetler bulunuyor. Sergi alanı, konferans salonu bulunan yurtta ayrıca çalışma atölyesi salonları, mescit, berber, terzi, market olanakları ile öğrencilerimizin yaşamsal ihtiyaçları karşılanacak ve öğrencilerimiz sağlıklı, güvenli ve konforlu ortamlarda çok uygun şartlarda barınma imkânı bulacak.

Bilindiği üzere Efeler ilçemizde 2019-2020 eğitim öğretim döneminde 760 kişilik olan erkek öğrenci yurdu 2021 yılında 524 yatak kapasitesi artışı ile 1284 kişiye ulaşmıştır. Ayrıca üniversite kampüs yerleşkesinde 1500-2000 kişilik erkek yurdunun da temeli atılmıştır. Efeler ilçemizde 2021 yılı kız öğrenci yurt kapasitesi de Üniversite yerleşkesinde bulunan Güzelhisar Yurt Müdürlüğü’ne bağlı 2392 kapasiteli D Bloğun hizmete girmesiyle birlikte 4.398 olmuştur.

“HER TÜRLÜ İMKANI SUNUYORUZ”

Üniversite öğrencilerimizin günümüz gereklerine uygun, konforlu ortamlarda, güven ve huzur içerisinde barınmasını sağlıyor, yurtlarımızda öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli beslenmeleri, sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişmeleri için gerekli olan her türlü imkânı sunuyoruz. Bu amaçla dünyanın en kapsamlı, kapasitesi en yüksek yurtlarına sahibiz. Belli bir amaçla, kötü algıyla milletimizi kandırmaya çalışanlar çok iyi bilsinler ki her bir öğrencimiz, her bir gencimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin sosyal bir devlet olmasının bilinciyle, devletimizin, hükümetimizin güvencesi altındadır. Bunu göğsümüzü gere gere söylüyoruz.

Bu vesileyle öğrenci kardeşlerimize yeni eğitim ve öğretim yılında zihin açıklığı ve başarılar diliyor, temizlik, konfor, çalışma imkânları, güvenlik bakımından her alanda yüksek standartlara sahip 2 bin 392 kişi kapasiteli kız öğrenci yurdumuzun gençlerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçen herkese, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, Milletvekillerimize ve destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.” (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler