Kuyucak'ta yüzme bilmeyen kalmayacak

4 Temmuz 2022, Pazartesi 17:39

     


Kuyucak Belediyesi ve Kuyucak Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiyle Kuyucak’ta yıllardır süren yüzme kursları bu yıl da kaldığı yerden devam ediyor. Horsunlu Mahallesi’ne yapılan havuzla birlikte Kuyucak’ta 3 havuz, yüzme kurslarına ev sahipliği yapıyor.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Kuyucak Belediyesi Gençlik Merkezi Sosyal Tesisleri, Pamukören ve Horsunlu Sosyal Tesisleri’nde onlarca çocuk yüzme kursu görmek için kayıt yaptırdı. 6-15 yaş aralığındaki çocukların katılacağı kurslar hafta içi her gün yapılacak. Kurslar, deneyimli yüzme antrenörleri eşliğinde gerçekleşecek.

BÖLGENİN EN TEMİZ HAVUZU

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Yaz tatilinde çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlamak için Kuyucak ilçe merkezimizde, Pamukören ve Horsunlu Mahallemizdeki havuzlarımız çocuklarımızı ağırlamaya başladı. Tatil boyunca öğrencilerin sosyal aktivitelerini geliştirmeleri için satranç, akıl oyunları, yüzme havuzu kursları açtık. Havuzu 15 yıl önce faaliyete geçirdik. Bunca yıldır da açtığımız yaz kursları büyük ilgi görüyor. Havuzumuzdan her gün numune alınıyor. Bölgenin en temiz havuzu olma özelliğini de taşıyor" diye konuştu.

VATANDAŞLAR DA ÖĞLEDEN SONRA YÜZECEK

Yüzme kurslarının ardından havuzlar öğleden sonra vatandaşlara açılacak. Erkeklere Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri öğleden sonra saat 14.00 ve 17.30 arası, Cumartesi günü de tüm gün açık olacak. Kadınlara ise Salı ve Perşembe günü öğleden sonra 14.00 ve 17.30 arası, Pazar günü de tüm gün açık olacak. Yüzme havuzuna giriş ücretleri öğrenci için 15 TL, yetişkin için 25 TL olarak belirlendi. (DUYGU DİLEK) 


HABER VİDEOLARI


 
Son Eklenen Haberler