Efeler’in tiyatro oyunu çocuklarla buluştu

20 Ocak 2022, Perşembe 17:40

     


Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın, Efeler’i kültür ve sanatla anılan marka kent yapma yolunda hayata geçirdiği Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (EBŞT) oyunlarına devam ediyor.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Nasreddin Hoca ve Çocuklar” isimli oyunu, Halide Hatun İlkokulu öğrencileri ile buluştu. İki seans halinde toplam 600 ilkokul öğrencisi Efeler’in tiyatro oyununu ilgiyle izledi. Aydın Kültür Merkezi’nde sahnelenen müzikli çocuk oyununu seyreden çocuklar doyasıya eğlendi. İzleyiciler arasındaki bazı çocuklar hayatlarında ilk kez tiyatro oyunu seyretmenin heyecanını yaşadı. Oyunun sonunda Halide Hatun İlkokulu Müdürü İlhan Çelik ve Müdür YardımcısıLeyla Cihangiroğluöğrencilere bu fırsatı sunan Başkan Atay’a teşekkürlerini iletti. Okul Müdürü Çelikoyunculara teşekkür belgesi ve EBŞT Genel Sanat Yönetmeni, yazar ve dramaturg Serkan Fırtına’ya plaket takdim etti.

Halide Hatun İlkokulu’nun talebini yerine getiren Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, tiyatro oyununun ilerleyen günlerde yeniden çocuklarla buluşacağını belirtti. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler