Takip Et

İncirliova Belediyesi’nin yol hamlesi sürüyor

9 Ağustos 2023, Çarşamba 14:09
Son güncelleme: 9 Ağustos 2023, Çarşamba 14:43

     


İncirliova Belediyesi, vatandaşların kolay, konforlu ve güvenli şekilde ulaşım sağlaması için ilçe genelinde yol yapım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)
İlçede önemli ulaşım yatırımlarını hayata geçirdiklerini aktaran Belediye Başkanı Aytekin Kaya, “Şu ana kadar toplamda 80 bin metrekarelik yol yaptık. Son olarak 40 bin metrekarelik yol yapım ihalemizi de tamamladık. Merkez ve kırsal farkı yapmaksızın tüm mahallelerimizdeki yol yapım hamlemiz devam edecek” diye konuştu.
Belediye ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Kaya; “Vatandaşlarımızın talepleri çerçevesinde yol yapım çalışmalarını öncelikli işimiz olarak kabul ediyoruz. Bu anlayışla tam kapasite sahadayız. Ekiplerimiz şu anda Cumhuriyet Mahallesi 448 Sokakta, İstiklal Mahallesi 512 Sokakta, Gerenkova Mahallesi 1216-1219-1220 ve 1223 Sokakta üç farklı mahallede çalışmalarını sürdürüyor” diye konuştu.
Öncelikle acil yol sorunlarını çözüme kavuşturduklarını dile getiren Başkan Kaya; “İncirliovamız sürekli gelişen ve hızla büyüyen bir potansiyele sahip. Bu potansiyelin etkisiyle son dönemde doğal gaz bağlantı çalışmaları nedeniyle sürekli yollarımız bozuluyor. Vatandaşın doğalgaz hizmetinden yararlanmasını sağlamak için İncirliova Belediyesi olarak büyük bir fedakârlık gösteriyoruz. Bu konuda taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyduk desek abartmış olmayız. Çünkü doğalgaz firması yolu bozuyor, hemen arkasından biz yolun hızlıca tamiratını yapıyor ya da yolu yeniliyoruz. Birçok yerde bu hizmeti belediyeler vermiyor, doğalgaz firması bozulan yolu yeniden yaptırırken bunun parasını da vatandaştan alıyor. Biz halkımızı mağdur etmemek için bu yükü omuzladık. Çünkü biz İncirliova halkının her şeyin en güzeline layık olduğunu düşüyoruz, halkımıza feda olsun” ifadelerini kullandı.

Şu ana kadar toplamda 80 bin metrekarelik yol yaptıklarını dile getiren Başkan Kaya, tamirat çalışmalarının yanında yeni yol yapım çalışmalarının da sürdüğünü belirterek “Bozulan yollarda yaptığımız tamirat çalışmalarının yanında yeni yol yapım çalışmalarımız da aralıksız sürüyor. Bu anlayışla İncirliovamızı güzelleştirmek, kentimize değer katmak için canla başla çabalıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu güne 80 bin metrekare yol yaptık. Son olarak 40 bin metrekarelik yol yapım ihalemizi de tamamladık. Merkez ve kırsal farkı gözetmeden tüm mahallelerimizdeki yol yapım hamlemiz devam edecek. Bu vesileyle mesai saati gözetmeksizin, gece gündüz demeden, hafta sonları da dâhil olmak üzere çalışan personellerimize ve çalışmalarımız esnasında sabır ve anlayış gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ederim" dedi.

Öte yandan yol yapım çalışmalarının yapıldığı bölgedeki esnaf ise memnuniyetini dile getirmek için caddelerine pankart asarak Başkan Kaya’ya teşekkür etti. (İHA) 
Son Eklenen Haberler