Saç Ekimi Nedir? Neden Tercih Edilir? Smile Hair Clinic

18 Nisan 2022, Pazartesi 09:37

     


Saç ekimi saç köklerine yapılan mikro cerrahi bir işlemdir. Saç dökülmesi insanlarda hem fiziksel hem de psikolojik olarak sorunlar yaratır. Bunun önüne geçilemediği için genel de saç ekimi tercih edilir. Saç ekimi ile hem doğal sonuçlar el de edilir hem d kişi kendini daha iyi hisseder.

Saç Kökü Nedir?

Saç kökleri saç derisi içindeki yağlı tabaka da yer alır. Saçın en dip kısmına verilen isimdir. Saç kökleri ile saçlar uzar ve ya çoğalır. Her bir kök de birçok greft sayısı olabilir, bu kişinin yapısına bağlıdır.

Saç Yapısı ve Saç Yapısı Çeşitleri Nelerdir?

Herkesin saç yapısı değişir. Kimi kuru saç yapısına sahipken, kiminin saçları yağlıdır. Ayrıca ince telli ve kalın telli olarak saç tipleri çeşitlendirilir. Saç ekimi yapılırken buna dikkat edilir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Cinsiyet ayrımı olmaksızın saç ekimi hem kadınlar hem de erkekler için uygundur. Her türlü durum da tercih edilebilir. Çocuklar için de öz bir problem varsa hekim önerisi ile tercih edilir. Saç Ekimi Yöntemleri çeşitlilik gösterir. Buna göre saç ekimi fiyatları değişir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi için en çok tercih edilen yöntem fue tekniğidir. Bilinen en klasik yöntem de budur. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte saç ekimi teknikleri de değişiklik göstermeye başlamıştır. Özellikle son yıllarda doğal sonuç verdiği için, due yöntemi daha fazla tercih edilir. Manuel, robotik gibi çeşitleri de bulunur.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Yapılacak olan saç ekimi kişinin kendi vücudundan toplanan greftler ile yapılır. Özellikle ense kökü dirençli olduğu için tercih edilir. Daha sonra kanallar açılır ve şekil belirlenir ve ekim yapılır. Saç ekimi fiyatları yaptırdığınız merkeze göre değişiklik gösterir.

Saç Ekiminin Avantajları

Yöntem olarak saç ekimi birçok farklı taktik ile yapılır genel de istenilen görüntü yakalanır. Bazı başarısız saç ekimlerinin sebebi yanlış şekil çizimi ya da uygulanan yönteme bağlıdır. Genel de doğal bir görünüm el de edilir.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Ay olarak bakıldığında saç ekimini her mevsim ve istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Bu konuda bir kısıtlama yoktur.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Sac ektirme işlemi genel de 30 yaş üzeri tercih edilir. Bu yaş öncesi özel durumlar geçerli değildir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi süresi kişinin ihtiyacına göre değişir. Genel de 3-5 saat arası sürer.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Operasyon sonrasında saç ektirme işleminin tam olarak sonucunu hemen almak mümkün değildir. Bunun için biraz beklemek gerekir. Genel de 1 yıl içinde yeni şekil oturmuş olacaktır.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ekimi öncesi anti bakteriyel yüz temizleme jeli ya da sabun kullanılabilir. Enfeksiyon oluşmasını engeller.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç ektirdikten sonra saçları hassas bir şekilde yıkamak gerekir. 3-4 gün sonrası uygundur. Bunun için özel şampuanlar ve özel losyonlar tercih edilir.

Saç Ekimi Fiyatları

İşlemi yapan hekim, yapıldığı merkez, hangi yöntemin uygulandığı ya da kaç greft eklendiği bu konuda çok önemlidir. Bunlara göre fiyat kriterleri sunulur. Her yöntemin farklı bir tekniği vardır. En çok etkileyen greft sayısı olacaktır.

Bu konuda bir piyasa araştırması yaparak, aşağı yukarı fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Saç ekimi görünümü çok önemlidir. Bu yüzden mutlaka iyi bir uzman tarafından yapılmalıdır. Saç ekimi fiyatları değişkendir.

https://www.smilehairclinic.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.  
Son Eklenen Haberler