Hıncal Uluç'un öldüğü bilgisi yalanlandı

16 Temmuz 2022, Cumartesi 21:56

     


HINCAL ULUÇ'UN ÖLDÜĞÜ İDDİALARI DOĞRU MU?

Son gelişmelere göre tedavisine yoğun bakımda devam edilen Hıncal Uluç’un enfeksiyon değerlerinin düştüğü ve ciğerlerinin de toparlandığı ifade edilmişti.
Uluç'un vefat ettiği iddiaları sosyal medyada da yayılmıştı. Ünlü ismin vefat edip etmediği merak ediliyordu. Sabah Gazetesi yazarı Fatih Doğan'dan konu ile ilgili açıklama geldi.

"TEDAVİSİNE DEVAM EDİLİYOR"

Doğan, Hıncal Uluç'un sağlık durumu ile ilgili şöyle dedi:

"Gazetemizin yazarı, meslek büyüğümüz Hıncal Uluç’un tedavisine Florence Nightingale Hastanesi’nde devam ediliyor. Nefes problemi nedeniyle yoğun bakımda tutulurken, doktorları tedavinin istenilen düzeyde devam etmesi halinde haftaya normal odaya alma planları yapıyor."

"DURUMU STABİL"

Doğan, bir başka paylaşımında ise vefat iddiaları hakkında şöyle dedi:

“Hıncal Uluç öldü!” yanlış bilgisini düzeltmek adına ilgilenen en yakın kişiyle konuşarak 3 saat önce zaruret üzerine bu paylaşımı yapmıştım. Yine benzer bir dolaşım olunca 22.15’te yine sordum. Durumu stabil. Yoğun bakımda tedavisine devam ediliyor. Allah şifa versin."

HINCAL ULUÇ KİMDİR?

1 Kasım 1939 tarihinde Kilis'te dünyaya gelen Hıncal Uluç; Türk gazeteci, köşe yazarı ve spor yorumcusudur. Ünlü isim, baba tarafından Ubıh asıllı Anne tarafından ise dedesi Kilislidir.

Uluç'un subay olan babası Fuat Uluç'un, II. Dünya Savaşı sırasında Bulgar sınırında görevli olması sebebiyle, ünlü gazeteci üç yaşına dek anneanne ve teyzesi tarafından büyütülmüştür. Hıncal Uluç'un babası Çaldıran'a tayin olduğunda ise ailesi yeniden bir araya gelmiştir.

1952 yılında Antakya'da ortaokula başlayan Uluç, lise eğitimini Kurtuluş Lisesinde tamalamıştır. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesine gören Uluç, okula devam etmemiş gelecek sene Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazanmıştır.

Askerden döndüğü 1967 yılında, eski Yenigün ekibinin çıkardığı Yankı gazetesinde çalışmaya başlayan Uluç, 1980 senesinde ise Gelişim Yayınları'nın sahibi Ercan Arıklı ile bir dergi çıkarmak üzere İstanbul'a gelmiştir ve Zafer Mutlu'nun daveti ile 1990 senesinde Sabah gazetesinde yazılar yazmaya başlamıştır. Hıncal Uluç hala daha Sabah gazetesinde köşe yazarlığı görevini sürdürmekte ayrıca A Spor'da yayımlanan Hıncal Uluç ile Baş Başa programında spor yorumculuğu da yaptı. 
Son Eklenen Haberler