Aydın’da 66 Uzman Hekim kadrosu açıldı

25 Haziran 2022, Cumartesi 16:24

     


Aydın Kamu Hastaneleri’nde gerekli olan branşlar belirlenerek açılan kadrolar, Sağlık Bakanlığına iletildi. 30 Haziran’a kadar gerçekleşecek olan kura ve atama döneminde Aydın’a, toplam 66 Uzman Hekim ataması bekleniyor.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 6 sağlık kuruluşunda bulunan 66 hekimin ataması için kadro açıldığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, “İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı sağlık tesislerimizin ihtiyaçları dikkate alınarak taleplerimiz nokta atışı Sağlık Bakanlığımızca belirlenmiş olup; 2022 Yılı Haziran Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Sureti İle Atanma Kurası ve 105. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası ile Aydın Devlet Hastanesi Cerrahi Onkoloji, El Cerrahisi, Endokrinoloji Ve Metabolizma Hastalıkları, Geriatri İmmünoloji Ve Alerji, Hastalıkları Kalp Ve Damar Cerrahisi, Radyoloji, Acil Tıp Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon, İç Hastalıkları, Aydın Atatürk Devlet Hastanesi Acil Tıp, Deri Ve Zührevi Hastalıkları, Aydın Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Radyoloji, Çocuk Ve Ergen Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları Ve Doğum, Radyoloji, İç Hastalıkları, Aydın Nazilli Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahisi, Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları, Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Neonatoloji, Nöroloji, Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi, Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları, Aydın Kuşadası Devlet Hastanesi Nöroloji, Beyin Ve Sinir Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları Ve Klinik Mikrobiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Kadın Hastalıkları Ve Doğum, Aydın Didim Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları, İç Hastalıkları, Üroloji, Kardiyoloji, Aydın Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Beyin Ve Sinir Cerrahisi, Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon, Tabip, Kadın Hastalıkları Ve Doğum, Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları; Aydın Çine Devlet Hastanesi Kardiyoloji, Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon, Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları branşları rekor düzeyde belirlenmiş olup, vatandaşlarımıza yerinde etkin ve kaliteli sağlık hizmeti sunulmasını sağlamak amacıyla kadro açılmıştır. Bunun yanı sıra diğer yardımcı sağlık personellerimizin atamalarına yönelik olarak Münhal kadroları da açıklanmış olup; tercih yapacak personellerle ilimiz sağlık ordusu güçlenmeye devam edecektir” ifadeleri yer aldı. (HAZEL BAYIK)  
Son Eklenen Haberler