Takip Et

SON DAKİKA

Dünya diken üstünde! Yeni salgın kapıda! 2 yıl içinde...

24 Mart 2024, Pazar 21:26

     


Dünya koronavirüs salgını etkilerini üzerinden atamamışken, İngiltere London'da bulaşıcı hastalıklar üzerine klinik öğretim görevlisi Dr. Nathalie MacDermott, dünyayı yeni bir salgının beklediği konusunda uyarıda bulundu. Salgının nasıl çıkacağı konusunda da tahminde bulundu.

haberglobal'de yer alan habere göre; Dünya yeni bir pandemi tehlikesi ile karşı karşıya. Sky News televizyonuna konuşan uzman isim Dr. Nathalie MacDermott, "Covid-19’un insanlar için çok zor olduğunu biliyorum. Normale dönebileceğimize inanmak istiyoruz ve bunu tamamen anlıyorum. Fakat bir sonraki salgın kapıda - iki yıl da olabilir, 20 yıl da olabilir, daha uzun da olabilir - ama gardımızı düşürmeyi göze alamayız.” ifadelerini kullandı.

SALGININ NEDENİ İKLİM KRİZİ OLABİLİR

Dr. MacDermott iklim krizinin bir sonraki salgının potansiyel nedeni olduğuna dikkat çekti ve şunları söyledi, "Dünyada sıcaklıklar arttıkça İngiltere dahil birçok ülke tehlikeli sivrisineklerin yaşamasının mümkün olduğu bir bölge haline gelecek"

Uzman isim ayrıca, Avrupa'da dang humması, chikungunya ve Kırım Kongo kanamalı ateşi vakalarının rapor edilmesiyle birlikte sivrisinek ve kene kaynaklı virüs miktarının son aylarda arttığını da söyledi. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler