Çine’nin ‘Kitap Kurtları’ Kaymakam Erdoğan’dan ödüllerini aldı

31 Mart 2022, Perşembe 17:00

     


Çine İlçe Halk Kütüphanesi’nden en çok ödünç kitap alan okurlara, Çine Kaymakamı Turan Erdoğan tarafından ödülleri verildi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Çine’de ‘Kütüphaneler Haftası’ kutlamaları 'Kütüphanede hayat var' sloganıyla ve çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı. Çine Çine Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan 58. Kütüphane Haftası programı, 29 Mart-2 Nisan 2022 tarihleri arasında devam edecek.

Etkinlikler kapsamında, Çine İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Şenay Hızır ve kütüphane memurları İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ertaş eşliğinde Eskiçine, Çaltı, Cumhuriyet, Ovacık ve Topçam İlkokulu kütüphanelerine kitap bağışında bulundu ve kitap okumanın önemi anlatıldı. 2021 yılında kütüphaneden en çok ödünç kitap alan okurlar Çine Kaymakamı Turan Erdoğan’ı makamında ziyaret etti. Kitap ve kütüphane üzerine sohbettin ardından hazırlanan hediyeler, okurlara Kaymakam Erdoğan tarafından taktim edildi.

ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLENLER

İlçe Halk Kütüphanesinden en çok ödünç kitap alanlar arasında dereceye giren okurlar;

Okul öncesi; Birincisi Ayhan Yıldız Ana Okulu Şeyma Yılmaz, ikinci Meriç Emre Çatalkaya, Üçüncü Zeynep Nisa Deniz. İlkokullarda; Birinci Fevzipaşa Sevim Kalkan İlkokulu öğrencisi Hasan Demir Kırem, ikinci Atatürk İlkokulu öğrencisi Özge Dursun, üçüncü Fevzipaşa Sevim Kalkan İlkokulu öğrencisi Zeynep Özüm Yavuz. Gençlerde; Birinci Feride Raşit Kalkan Ortaokulu öğrencisi Salim Boyşah, ikinci 70.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sudenaz Akbalık, üçüncü Madran Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Gökçe Göktaş. Yetişkinlerde; Birinci Mustafa Öner, ikinci Sibel Uyar, üçüncü Meral Bozkurt ve 65 Yaş üstü; Birinci Nebaha Eraydın, ikinci Mehmet Çatalkaya, üçüncü Sacide Gürkan oldu. (SELİME AYDEMİR) (ERDAL AYDIN) 
Son Eklenen Haberler