Valilik ve ADÜ arasında Turizm Çalıştayı protokolü imzalandı

15 Mart 2022, Salı 15:13

     


Aydın Valiliği koordinesinde düzenlenecek olan Turizm Çalıştayı öncesinde Aydın Valiliği ile ADÜ arasında protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törende, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ve Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir protokolü imzaladı. Törene Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Do. Dr. Umut Tuncer de katıldı.

Aydın’da 13-15 Mayıs tarihlerinde Aydın Valiliği koordinesinde düzenlenecek olan Turizm Çalıştayı’nın Aydın’ın, turizm potansiyelinin ve cazibesinin artırılması adına önem taşıdığını belirten ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, protokolün Aydın turizmi açısından hayırlı olmasını diledi.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, çalıştayın Aydın turizmi adına önemli olduğunu vurgulayarak; “Aydın Turizm Çalıştayı’nı gerçekleştirmek üzere Aydın Adnan Menderes Üniversitemiz ile bir protokol imzaladık. Aydın turizmde önemli potansiyelleri olan bir kent ve mevcut durumu görmek, daha iyi bir noktaya taşıyabilmek için bu süreçte yapabileceğimiz çalışmaları ortaya koymak adına turizm sektörünün tüm paydaşları ile beraber bir turizm çalıştayı yapmaya karar verdik. 13-15 Mayıs tarihleri arasında Kuşadası ilçesinde bu turizm çalıştayı gerçekleştirilecek. Bu konuda ADÜ Rektörüne, Turizm Fakültesine, Turizm Meslek Yüksek Okulu’nun yöneticilerine, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün mensuplarına bu çalıştayda önemli görevler düşüyor. Ayrıca sektörden birçok kişinin görüş ve önerilerini alarak bu çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. İlimizin turizmini biraz daha üst noktalara taşıyabilmek adına bu çalıştayın da bizlere önemli bir katkısı olacağını düşünüyorum. İlimiz için böylesine önemli bir projede bizlerle iş birliği yapan ADÜ’ye teşekkür ediyorum.” dedi. (HAZEL BAYIK) 
Son Eklenen Haberler