Şinasi KULA
sinasikula@hotmail.com

Bir tek Safiye’midir Atatürk’e söven?

28 Temmuz 2018, Cumartesi

     

Malumunuz, geçtiğimiz günlerde Anıtkabir’de Atatürk’e aleni küfreden türbanlı bacımız gündeme damgasını vurmuştu. Özçekim yapıp sosyal medyadan paylaşmak gibi bir de ahmaklık örneği gösterince adeta infial oldu…

Milyonlarca insan sosyal medyadaki bu paylaşımın altına lanet mesajları göndererek, Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ettiler.

İnfial öylesine büyüktü ki bu densiz kızı anında derdest edip içeri almak zorunda kaldılar…

Peki, bu olay Türkiye’de yaşanan ilk Atatürk düşmanlığı örneği miydi?

Kesinlikle hayır! Bundan önce yüzlerce hatta binlerce kirli örneklerle dolu google hazretleri. İsterseniz aklımıza hemen geliverenleri sizinle paylaşayım…

***

Püsküllü Kadir; “Kemalizm millete düşman bir rejimdir. Mustafa Kemal din karşıtıdır. Kürtler Türk olmayı kabul etmedi diye kırdı geçirdi onları. Dersim hadisesinin özeti Mustafa Kemal’in kafatasçılığıdır. Mustafa Kemal’in Çanakkale harbinde hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur, şişirmedir. Kemalizm’i kafanızdan atın çöpe. Nasıl bir milletin çocukları olduğunuzu hatırlayın. Keşke Yunan galip gelseydi” dediğini unuttuk mu?

Ya Mustafa Kemal’in annesi Zübeyde Hanıma yaptığı hayâsızca karalamalarına ne diyeceksiniz?

Fatih Altaylı’nın programına çıkan türbanlı bacımız ne demişti onu anımsayalım; “Ben Atatürk’ü sevmiyorum, keşke İngilizler kazansaydı…”

Hasan Akar adında neidüğü belirsiz Atatürk için şunları söylemedi mi; “Atatürk’ün annesi resmi kayıtlara göre genelevde çalışıyor…”

TV Net kanalında “derin tarih” isimli seviyesiz programda sözde bir akademisyen Atatürk’ün manevi kızını(Afet İnan’ı) sevgilisi olarak ilan etmedi mi?

Atatürk döneminde Kuran yasaklandı diyecek kadar Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazları unuttunuz mu peki? Cemalettin Kaplan’ların, Cüppeli cüppesiz bilumum yobazların, Fethullah Gülen denen ABD maşasının Atatürk aleyhinde o lağım gibi ağızlarından sarf ettikleri sözcükler unutuldu mu?

Son yıllarda sosyal medya üzerinden Atatürk değerlerine saldıran artist bozuntularını, heykellerini parçalayan ruh hastalarını unuttunuz mu?

Ya “Atatürk döneminde ilkokullarda bira dağıtıldı” diyecek kadar ahlakını ve aklını yitiren Abdurrahman Dilipak ne olacak?

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete; Cumhuriyet kurulurken bu millet hiçbir bedel ödememiştir. Ta ki 15 Temmuz’a kadar…

"Cumhuriyet kurulurken bu Millet hiç bir bedel ödememiştir. Ta ki 15 Temmuz'a kadar" demedi mi? İşte AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete'nin AKP'nin Yatağan'daki toplantısında yaptığı konuşmadan satır başları:

"Biz tarihimizde çok şey için bedel ödedik ama Cumhuriyet için hiç bir bedel ödemedik. Biz Çanakkale'de destanlar yaratırken hala Osmanlı İmparatorluğu idik. Ve biz düşmanı yurttan kovarken de henüz Cumhuriyet ilan edilmemişti. 1923'ten bu yana Kıbrıs'ta ki kardeşlerimizin canını korumak için yaptığımız savaşlar hariç hiç bir şekilde bu Cumhuriyet için demokrasi için bedel ödemedik. Ta ki 15 Temmuz'a kadar. Millet olarak Cumhuriyeti seçmedik…”

***

Bunun gibi binlerce sapık nankörün hakaret ve küfürleri ortadayken neden Anıtkabir’de Atatürk’e küfreden kızda yoğunlaştı asil milletim?

Çünkü biz işin hep en kolayına kaçanlarız. Bu bizim genlerimizde oluşan 622 yıllık bir kalıntı…