Takip Et
  • 9 Temmuz 2024, Salı 22:39

Arıkan, Söke Kent Konseyi’ni de karıştırdı

Söke'de yarın yapılacak olan Kent Konseyi Genel Kurulu öncesinde kriz patlak verdi. Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan'ın çağrısıyla yapılacak toplantıda yeni başkan seçilecek. Ancak mevcut Kent Konseyi Başkanı Saliha Ondört, görev süresinin dolmadığını belirterek toplantıya katılmayacağını açıkladı. Bu durum, iki başkanlı bir Kent Konseyi döneminin yaşanmasına neden olabilir.

 

Muhtarlar Derneği'nde Gerginlik

Söke Kent Konseyi'nde yaşanan kriz, muhtarlar arasında da huzursuzluk yarattı. Yönetmelik gereği muhtarların temsilci belirlemek üzere toplanması gerekirken, Söke'de 20 muhtar seçimsiz olarak belirlendi. Bu süreçte Yenicami, Çeltikçi ve Savuca Mahalle muhtarları dışarıda bırakıldı.

 

Söke'nin en büyük üç mahallesi olan Yenicami, Çeltikçi ve Savuca mahallelerinin muhtarları, durumu protesto etti. Yenicami Muhtarı Hüseyin Yörük, temsil edilmedikleri gerekçesiyle Söke Muhtarlar Derneği'nden istifa etti. Yörük, belediye ve dernek arasında yaşanan sorunun çözümsüzlüğünden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

 

Tepkiler ve Sonuçlar

Dışarıda bırakılan muhtarlar, Söke ilçe nüfusunun dörtte birinin temsil edilmediğini savunarak duruma tepki gösterdi. Muhtarlar, Söke Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Çıtak'ı sorumlu tuttu. Çıtak ise muhtarların belediye tarafından belirlendiğini iddia etti. Bu karmaşa, Söke'de yerel yönetim ve muhtarlar arasında ciddi bir kriz yarattı.

 

Bu gelişmeler, Söke'de yerel yönetim ve mahalle temsilcileri arasındaki ilişkilerin ne kadar gergin olduğunu ortaya koydu. İlerleyen günlerde bu krizin nasıl çözüleceği merakla bekleniyor. (HABER MERKEZİ) 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.