Takip Et

SON DAKİKA

Koçarlı’da kaybetmenin acısı gençlerden çıktı

4 Nisan 2024, Perşembe 00:12
Son güncelleme: 4 Nisan 2024, Perşembe 00:22

     


Koçarlı’da AK Parti'li Nedim Kaplan’ın seçimi kaybetmesinin faturasının AK Parti Gençlik Kolları'na kesildiği iddia edildi. Öte yandan, ihanetle suçlanan AK Parti Koçarlı Yönetim Kurulu Üyesi Alpay Arıcı, ‘ihanet’ iddialarının ardından partisinden istifa ettiğini duyurdu. İstifanın ardından Alpay Arıcı aldığı tehditler üzerine “Aileme ve benim başıma maddi manevi bir olay gelirse sorumlusu Nedim Kaplan’dır” dedi.

İstifasını sosyal medya hesabından duyuran AK Parti Koçarlı Yönetim Kurulu Üyesi Alpay Arıcı şu ifadeleri kullandı:

“OYNANAN OYUNLAR, KİRLİ İFTİRALAR…”

“2010 yılından beri üyesi olduğum, AK Parti'de Gençlik Kolları'nda başladığım şu an AK Parti Koçarlı Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam ettiğim, beni bu göreve layık gören başta Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN olmak üzere bütün büyüklerime ve Koçarlı halkına teşekkür ediyorum.

Bünyesinde uzun zamandır bulunduğum AK Parti’de siyaset yaptığım süre içerisinde yaşanan bunca olaya rağmen sükûnetimi korudum, ama artık vakit adil, şeffaf ve dik durma vaktidir. Bu zamana kadar sessizliğimi korumamın tek sebebi partimin ve Cumhurbaşkanımızın zarar görmemesini istediğimdendir. Fakat gelmiş bulunduğumuz noktada artık sessizliğimi korumam mümkün olmayacaktır ki ihanetle suçlanmaktayım.

31 Mart seçimlerine yaklaşırken üzerime oynanan oyunlar, kirli iftaralar kapalı kapılar ardında ailem hakkında ve babamın şahsına yapılan haberlere rağmen partimden davamdan ve dik duruşumdan ödün vermedim.

“BASINA VİDEOLARI VE DEMEÇLERİ BEN VERMEDİM”

Arıcı, “Seçim sürecinde basına verilen video haberler ve demeçlerin sanki benim tarafımdan yaptırılmış, gazeteye ben servis ettirmişim gibi parti içinde çatlak sesler çıkmaya başladı. Bu konuyla alakalı Belediye Başkan Adayımız Nedim Kaplan’la görüşme yaptım. Parti binasında yaptığımız bu görüşmede yanımda İlçe Başkanım Ümit Özdemir, İlçe Gençlik Kolları Başkanım Serhat DEVECİ de vardı. Bu haberlerin benim ile bir alakası olmadığını herkesin önünde yemin ederek kendimi ifade ettim” dedi.

“GENÇLİK KOLLARI BAŞKANIMIZ VE İLÇE BAŞKANIMIZ RENCİDE EDİLDİ”

Arıcı, “31 Mart seçimlerine kadar partide çatlak sesleri başkan adayımız bir türlü susturamadı, şahsımca susturmak istemedi. Bu sürede çok yıpranmama rağmen siyasi terbiyeyi iyi bilerek partimde olan görevimi layıkıyla yerine getirdim. Seçim sürecinde asli görevim olan Koçarlı ilçe Seçim Kurulu Başkanlığı'nda Partili Asil Üye olarak akşamüstü saat 17.00’den sabah 06.00’ya kadar görevimin başından ayrılmadım. Seçim sonucunun açıklanmasının ardından 1 Nisan saat 20.00 partide olağanüstü toplantı yaptık. Gençlik Kollarıyla olan toplantıda seçimin kaybedilmesinin faturası gençlik kollarında gecesini gündüzüne katan genç kardeşlerimize kesilmiş olup Gençlik Kolları Başkanımız ve İlçe Başkanımız rencide edilmiştir. Bu durumu sakinlikle ve sabırla izlerken adayımızın ağzından KÜFÜRLÜ ve HAKARET içerikli ifadeler çıktı. O gece İlçe Seçim Kurulu Partili Yedek Üyesi Gökhan AFACAN beni arayarak; - yarın toplantıya ben katılacakmışım diyerek beni aradı. Ben görevimin başında olduğumu bu görevin şahsıma ait olduğunu ve herhangi aksi bir durumda haber edeceğimi söyledim. 2 Nisan Salı günü babamın İzmir'de ameliyat olduğu saatlerde İlçe Başkanımdan gelen talep doğrultusunda yedek üyenin ilçe seçim kurulu toplantısına katılmasını söyledi, ben de itiraz edip bu görevin şahsıma ait olduğunu söyledim. Ardından İl Yönetim Kurulu üyemiz beni arayarak aynı talepte bulundu. İftara yakın Adayımız NEDİM KAPLAN’dan gelen telefonla şahsıma, -senin o toplantıya gitmeni istemiyorum, bu seçim benim seçimim, buradaki gençleri zor tutuyorum, senin siyasi geleceğin biter, sen neden ısrar ediyorsun karşı taraf seni parayla satın mı aldı diyerek bana ağır ve altından kalkamaz ithamlarda bulundu. Bu ağır ithamlara karşı -Sen ne diyorsun, -ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu, -bu ne demek.! seçimi AK Parti değil teşkilat değil sen kaybettin. Günah keçisi arıyorsan ilçe başkanına gençlik kollarına değil kendine bak diye terbiyemi bozmadan bağırarak cevap verdim” dedi.

 

“İLÇE BAŞKANI İLYAS ARSLAN VE KADIN KOLLARI BAŞKANI HIRSIZLIKLA SUÇLANMIŞTI”

Arıcı, “Bu yaşadığım olayda 2020 yılında AK Parti İlçe Başkanı İlyas Arslan ve AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Uygun'u hırsızlıkla itham etmesi ve bu olayı tüm belediye personeline paylaştırıp kişileri itibarsızlaştırmasını aklıma getirdi.

Bu seçimin kaybedeni Aday Nedim KAPLAN OLDUĞU HALDE bu sorumluluğu bu görevi bu kabullenmeyi yapmadığı için bu kararı almış bulunmaktayım.

Lüzum üzerine bu zamana kadar GURURLA ŞEREFLE yürüttüğüm kendi evladıma Liderimizin ismini verdiğim gönül bağım olan AK Parti Koçarlı Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

“KOÇARLI HALKI BENİ İYİ BİLİR”

Arıcı yazısının devamında, “Ve şunu belirtmek isterim ki; Koçarlı halkı benim nasıl aileden geldiğimi, nasıl bir esnaf olduğumu Aydın ili ve Koçarlı'nın 52 mahallesi dahil olmak üzere herkes benim parayla satın alınmayacağımı çok iyi bilir..” dedi.

“7 ÜYENİN 6’SI SEÇİMDE ŞAİBE OLMADIĞINA VE SEÇİM İÇİN İTİRAZIN GEREK OLMADIĞINI BELİRTTİ”

Arıcı, “Gelelim bugün üstüme atılan ihanet suçlaması haberlerine. Bugün yüksek Seçim kurulunda benimle beraber 4 siyasi parti üyesi , 2 kamu görevlisi ve hakim ile birlikte bir toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantıda oy kullanacak 7 üyenin 6 sı seçimde şaibe olmadığına ve seçim için itirazın gerek bulunmadığını belirterek oy kullanmışlardır. Oy kullanma sırasında tutanak olmamasından dolayı itiraz içinde somut bir delil bulunmadığı tarafımıza bildirilmiş ve şaibe olup olmadığı sorulmuştur. Bu görevi daha önce yapanlar bilirler ki bu görevde doğruyu söyleyeceğine şerefin ve namusun üzerine yemin edilir. Bende seçimde şaibe olmadığına dair görüşümü bildirdim. Ama geçersiz oyların partim adına sayılmasını talep ettim. Hakime hanım bunun karşılığında sandık görevlisi ve müşahitlerin oy kullanma sırasında tutanak tutmadığını belirterek reddetmiştir. Doğruyu söylemek ne zamandan beri İHANET olmuştur” dedi.

“BANA VE AİLEME KARŞI MADDİ MANEVİ OLAYLARDAN NEDİM KAPLAN SORUMLUDUR”

Arıcı’ “Bu olaylardan ötürü Aday Nedim Kaplanın 2 Nisan günü bana söylediği; “Gençleri burada zor tutuyorum” gibi tehditvari söylemlerine karşı şahsıma ve aileme karşı doğacak maddi manevi olayların hepsinden Nedim Kaplan SORUMLUDUR.. “ ifadelerini kullandı. (ERDAL AYDIN)  
Son Eklenen Haberler