Takip Et

Nazilli'nin sanat aşkı salona sığmadı

9 Şubat 2024, Cuma 22:06

     


Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun hazırladığı ve sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği “Kasabanın Alileri” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda ücretsiz olarak sahnelenen oyunu beş yüzden fazla kişi izledi.

Usta edebiyatçı Muzaffer İzgü'nun yazdığı ve Mukaddes Yüksel'in uyarlayıp yönetmenliğini yaptığı tiyatro oyununda; Nurşen Osanç, Latif Akgün, Hülya Karakaya, Ali İhsan Karakaya, Canan Çengelci, Yusuf Dirik, Atife Yeşiltepe, Emre Gırep, Şükran Arslan,  Serkan Eker, Egehan Kozlarlı Cihan Tarhan, Selin Yüksel ve Ferhat Çakır rol aldı.

Saatler öncesinden salonda yerini alan vatandaşlar, komedi oyunundaki yöresel şarkılara da alkışları ile eşlik etti.

Ege yöresinin karakterlerinin canlandırıldığı komedi oyununa yoğun ilgi gösteren tüm hemşerilerine teşekkür eden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan “Belediyemiz Tiyatro Topluluğu’nun tüm üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Büyük bir emekle, kendilerinden, ailelerinden fedakarlık yaparak bu güzel oyunu ortaya çıkardılar. İzlerken büyük bir gurur duydum. Nazillimizden böylesine güzel bir oyun çıkması bizler için mutluluk kaynağı. Her yıl bizlerle bu güzel oyunları buluşturan topluluğumuza bir kez daha canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi. (DUYGU DİLEK)  
Son Eklenen Haberler