Takip Et
  • 13 Nisan 2024, Cumartesi 22:35

Aydın'da ikramlık poğaça zehirledi

Aydın'ın Çine ilçesinde ikram için hazırlanan poğaçalardan 2'si çocuk 7 kişi zehirlendi.

Olay, Çine'nin Çöğürlük Mahallesi'nde saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Gülşah Karadana (44) misafirleri için poğaça hazırladı. Misafirlerle birlikte poğaçalardan yiyen ev sahibi Gülşah Karadana ile 11 yaşındaki kızı Eylül Karadana ve misafirlerden Şengül Erdağ (74), Gülizar Öztürk (68), Ayla Cansu (2), Ayşe Öztürk (47) ile Gülten Üner'in (53) mide bulantısı başladı. Şikayetlerin artması üzerine 7 kişi Çine Devlet Hastanesi'ne götürüldü. )

Aydın'ın Çine ilçesinde ikram için hazırlanan poğaçalardan 2'si çocuk 7 kişi zehirlendi.

Olay, Çine'nin Çöğürlük Mahallesi'nde saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Gülşah Karadana (44) misafirleri için poğaça hazırladı. Misafirlerle birlikte poğaçalardan yiyen ev sahibi Gülşah Karadana ile 11 yaşındaki kızı Eylül Karadana ve misafirlerden Şengül Erdağ (74), Gülizar Öztürk (68), Ayla Cansu (2), Ayşe Öztürk (47) ile Gülten Üner'in (53) mide bulantısı başladı. Şikayetlerin artması üzerine 7 kişi Çine Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Hastanede tedavi altına alınan kişilerin zehirlendiği belirlendi. Yapılan araştırmaya göre; poğaçanın hazırlık aşamasında içine yanlışlıkla karışan böcek ilacının zehirlenmeye neden olduğu belirlendi. 

Hastanede tedavi altına alınan 7 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu ve taburcu edildikleri ifade edildi. (ERDAL AYDIN) 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.