Genç mühendisler sertifikalarını aldı

29 Mart 2022, Salı 09:53

     


Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Koçarlı Meslek Yüksekokulu ile Ok Kardeşler Treyler Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Üniversite-Sanayi iş birliği çalışmaları çerçevesinde düzenlenen “Mühendis Formasyon Eğitimi”, ASTİM OSB Sürekli Eğitim Merkezi’nde (SEM) düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

ADÜ Sürekli Eğitim Merkezi (ADÜSEM), Ok Kardeşler, Aydın Çalışma ve İş Kurumu arasında imzalanan işbirliği protokolü ile düzenlenen “Mühendis Formasyon Eğitimi” Aydın Çalışma ve İş Kurumu tarafından Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme Projesi (MEGİP) kapsamında destekleniyor.

Yeni mezun mühendislerin çalışma hayatına kazandırılması amaçlanan ve ikincisi tamamlanan Mühendis Formasyon Kursu Sertifika Törenine; ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Akyol, Aydın Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Rahmi Terzi, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger, OKT Trailer Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Maraş, OKT Trailer Genel Müdürü Gökhan Maraş, öğretim üyeleri ve davetli kamu görevlileri katıldı

“MÜHENDİS FORMASYON EĞİTİMİ GELECEKTİR”

Programda konuşan ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, "Günümüz küresel piyasalarında bir şehrin ulusal veya uluslararası arenada sürekli ve önemli bir yer edinebilmesi, yeni bilgi geliştirebilme ve yetkinliğine dayalı rekabetçilik kapasitesi ile ilişkilidir. Bu amaca paralel olarak, illerin ekonomik kalkınmasında ar-ge, yenilik ve girişimcilik odaklı faaliyetlerinin 'akıllı ihtisaslaşma' projesi kapsamında ulusal stratejilerle uyumlu bir biçimde planlanması, bölgesel farkındalıkların oluşturulması için kullanılabilecek önemli iş geliştirme araçlarından birisi olacaktır. Bu proje o yüzden hem Aydın hem de ülkemiz üretimi için oldukça önemlidir. Mühendis Formasyon Eğitimi de bu anlamda bir gelecektir. Projede katkısı olan tüm paydaşlara teşekkür eder mühendislerimize başarılar dilerim" dedi.

“ATTIĞIMIZ ADIMLAR KATMA DEĞERLİ BİR PROJEYE DÖNÜŞTÜ”

OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş, “İlkini geçtiğimiz yıl Nisan ayında başlattığımız, mühendis formasyon kursumuzun ikinci dönemini tamamlamanın verdiği gurur ile otomotiv sanayinde yaşanan hızlı dönüşüme uyum sağlamak ve sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağını şekillendirmek üzere çıktığımız bu yolda, attığımız adımların katma değerli birer projeye dönüşmesi bizler için sevindirici çıktılar oldu. Önümüzdeki dönemlerde de sürdürme arzusunda olduğumuz mühendis formasyon kurslarımızı yazılım, satış, endüstriyel tasarım gibi alternatif mühendislik dalları ile genişletme yönünde çalışmalarımızın devam edeceğini ifade etmek isterim. Sevgili ikinci dönem kursiyerlemizi kutlar, desteklerini esirgemeyen kıymetli eğitmenlerimize, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ADÜSEM’ e, ilimiz İŞKUR Müdürlüğüne ve ASTİM Bölge Müdürlüğüne teşekkürlerimizi sunarım” diye konuştu.

“ÜLKEYE HİZMET EDECEKLER, KUŞKUM YOK”

Aydın Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Rahmi Terzi, " Yeni mezun mühendislerimizin iş hayatına adapte olması ve tecrübe elde etmesi için OKT Trailer ve Üniversitemiz ile 2. Mühendis Formasyon projesini başlattık. Proje kapsamında kursiyerlerin günlük cep harçlıkları, genel sağlık ile iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri ve eğitici ücretleri Aydın Çalışma ve İŞKUR Müdürlüğümüzce ödenmiş olup, kurs için toplam 322 bin TL bütçe kurumumuzca karşılanmıştır. Önceki grupta kursu başarı ile tamamlayan mühendislerimiz OKT Trailer bünyesinde istihdam edilmeye devam ediyor. Mezun olan mühendislerimizin bu ülkeye hizmet ederek bizlere fazlasıyla katkı sağlayacaklarına kuşkumuz yoktur. Genç mühendislerimize hayatta başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Konuşmalarından ardından ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir kursun gerçekleştirilmesinde katkı sağlayan İş-Kur Müdürü, OKT Trailer Yönetimi ve Üniversite akademisyenlerine sertifika takdim ederek teşekkürlerini iletti. Ardından kursu tamamlayan mühendislere mezuniyet sertifikaları verildi. (ORKİDE ÜLKER)  
Son Eklenen Haberler