Takip Et
  • 27 Şubat 2024, Salı 13:48

Lisede öğretmen skandalı: Aşık olduğu öğrencisine sınavsız 100 puan vermiş

Bir lisede edebiyat öğretmeni olan Mahmut C., hakkında, öğrencilerine sınav yapmadan 100 puan verdiği, öğrencileriyle dışarıda buluşarak alkol aldığı ve bir öğrencisiyle gönül ilişkisi yaşadığı sebebiyle 2 yıl hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Sabah’ın haberine göre Mahmut C. isimli öğretmen hakkındaki iddialar sonrasında kaymakamlık okuldan inceleme raporu istedi.

Ön incelemede; sistemde, Türk Dili ve Edebiyatı dersinden yüksek not aldığı görülen öğrencilerin, yazılı kâğıdı olmadığı görüldü.

Durum Milli Eğitim Bakanlığı'na bildirilince okula atanan müfettişler ise söz konusu öğretmenin, 2020-2021 eğitim öğretim döneminde 10. sınıf öğrencisi bir kız çocuğuyla arasına mesafe koyamayarak gönül ilişkisi yaşadığını tespit etti.

Müfettişlerin raporunda, öğretmenin öğrencileri evine çağırdığı ve öğrencileriyle cinsel içerikli konuşmalar yaptığı iddia edildi.

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Mahmut C. hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2 yıl hapis istemiyle dava açıldı. (HABER MERKEZİ) 

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.