Sercan ÖRÜN
sercan.orun@aydindenge.com.tr

“Yazık”

20 Ağustos 2013, Salı

     

“Biz yeni sahalar beklerken elimizdeki sahaları alıyorlar, yazık”, “Yazık ya yazık, Aydın’da futbol oynayacak yer kalmadı.” 
Ben demiyorum, Aydınspor 1923’ün altyapısında forma giyen genç futbolcular Ahmet Akdeniz, Eray Pehlivan ve Ünal Atik diyor.

Bunlar, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Aydınspor Hüseyin Aksu Tesisleri’ndeki antrenman sahasına yapılacak Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun yer tesliminin yapıldığı haberine, gazetemizin internet sitesinde yapılan yorumlar. Futbol sahası alanına havuz yapımı için çalışmaların başlamasının ardından, aylardır antrenman sahası sıkıntısı yaşayan Aydınspor 1923 altyapısından büyük tepkiler geldi. Son tepki de Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan oldu.

Ancak söz konusu sahaya havuzun yapılacağı 4- 5 aydır belli. Yer tespiti yapıldı, ihaleye çıkıldı. Bu yüzden saha aylardır atıl durumda kaldı. Bu zamana kadar futbol sahasına havuz yapılacağı için hiçbir tepki gösterilmemişti. Havuzu yapacak müteahhit firmaya yer teslimi yapıldıktan sonra tepkiler patladı. Yer teslimi yapılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun yeri değişir mi, değişmez mi bilmiyorum. Fakat bekleyip göreceğiz.

Aydın’daki futbol sahası sıkıntısı konusunda yetkili makamlara gösterilecek tepkiler, Aydın’a yeni futbol sahalarının yapılmaması ve atıl durumda olan mevcut sahaların Aydın futboluna kazandırılmaması ile ilgili olmalı diye düşünüyorum. Bugün antrenman sahası sıkıntısı çekilen Aydın’da bir antrenman sahasına havuz yapılıyorsa ve bu karar değişmeyecekse, o sahanın yenisi, yenileri istenmeli. Bunun mücadelesi verilmeli.

Şu anda 6 akademi lig takımı, bir de futbol okulu bulunan Aydınspor 1923 altyapısı, en az iki, üç kulübe bedel. Aylardır Aydın Belediyesi tarafından zemini yenilenerek, Aydınspor 1923 altyapısına kazandırılması beklenen, altyapının tek umudu olan İlhami Ortekin Sahası’nın henüz ihalesi bile yapılmamış. Oysa, tam bir yıldır atıl durumda olan ve kullanılmayan saha, eğer gerçekten Aydınspor 1923 altyapısı düşünülmüş olsaydı bugün İlhami Ortekin Sahası antrenmanlara hazır duruma getirilirdi. Yeni sezon başlarken, sahanın durumu ihale aşamasında olmazdı!

Artık Aydın’daki amatörlerin, Aydın futboluna hizmet eden kişilerin, çektikleri sıkıntılarla ilgili seslerini birileri duymalı.

PINARBAŞI YÜZME HAVUZLARI
Gelelim yıllardır atıl durumda olan, tarihi Pınarbaşı Yüzme Havuzları’nın durumuna. Önümüzdeki Mart ayında kapanacak olan İl Özel İdaresi bütçesinden Pınarbaşı Yüzme Havuzu’nun bakım, onarımı ve iki tenis kordu yapımı için 300 bin TL ayrılmış. Ayrılan paranın havuzun bakımı ve onarımı için yetersiz olduğu gerekçesiyle, havuzların yerine tenis kortu düşünülüyormuş. Bunun üzerine İl Genel Meclisi Spor Komisyonu Başkanı Orhan Ateş, Pınarbaşı Yüzme Havuzları’nın yeniden Aydın’a kazandırılması için gerekirse ayrılan ödeneği artırabileceklerini açıkladı. Aydın İl Özel İdaresi’nin kapanmasına yakın, spor yatırımları için ciddi bir pay ayıran İl Genel Meclisi üyeleri, Pınarbaşı Yüzme Havuzları’nın yeniden Aydın’a kazandırılması için gerekeni yapmalı.

ÇİNE BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK DESTEK
Çine Belediyesi, Çine Avcılar ve Atıcılar Derneği’nin sporcularına sponsor olmuş. Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’i, bu yaklaşımından dolayı kutluyorum. Çünkü, Aydın’ın en başarılı branşlarından olan atıcılıkta, bildiğim kadarıyla bugüne kadar atıcılara sponsor olan bir belediye yoktu… Yazarın Tüm Yazıları
Aydın’a yazık etmeyin
Aydın'ın kaybedecek zamanı yok
Gerçek ve geçerli anket
Seçimin galibi belli!
Bir siyaset hikayesi
Yapılacak çok iş var çok...
Bizim oğlan!
Kırmızı toprak, Karacasu…
Sporun siyasetteki temsilcileri
2013’ten 2014’e
Siyasetin değişmeyen hastalığı
Seçmen ne istiyor?
Hatırlarken unutmamak...
Başarının adı İsabeyli
Fuar ve Aydın’ın hayalleri
Kaybederken kazanmak
Ön seçim
Kim haklı?
Başka iller çıkarır biz düşürürüz
Her gün 29 Ekim gibi olsa…
Beşiktaşlılar
Erken kalkan...
Dökme suyla bu kadar olur
Projeler ve vaatler
Adı Amatör...
Darısı diğer bulvarların başına...
Aydın’da yapılamayan, Samsun’da yapıldı
Kaybettikten sonra…
Kara Pazar’lar yaşamayalım
Aydın için de bir kahve içseniz…
Göstermelik olmasın
Aydın’a zarar vermeyin
Kötünün iyisi bir başlangıç
Suçlu kim?
Kupa güzel, fakat…
Bir yeni sezon daha başlarken…
“Yazık”
Hedef çok, saha yok!
Büyükşehir bereketi!
Spora harcanan milyonlar…
Bizim için spor!
Rakipleri büyütmeye gerek yok!
BESYO
Günlük yaşıyor, yerimizde sayıyoruz
Varlık içinde yokluk çeken Aydın futbolu!
Çaresizseniz, çare sizsiniz!
Teşekkürler Yıldızgücü
Şampiyona yakışmadı
Aydın’ın başarısı tescillendi
Yeni Yönetim!
Spor da bu değil, dostluk da
İnananlar daima başarır…
Altyapı!
2. Lig sevinci, üzüntüye dönüşmesin
Gözün aydın Yılmaz Başkan, gözün aydın Kenan Başkan…
Ne olacak bu tepkilerin sonu?
Aydın futbolu ve dostluk...
Nihayet...
Aydın Belediyesi ile başladı Nazilli ile devam
Lidere yakışan buydu
Lafta kalan iki kelime
Zirve fena karıştı
Pilot takım mı?
Dışarıya hizmet eden Aydın futbolu…
Bir şampiyon eksik
Dökme suyla nereye kadar?
Şampiyonluk yarışı kızışıyor
Yeni fikirler, yeni gelirler
Halil İbrahim…
Bir tesis yapmak, bir tesise bakmak
2012’ye veda ederken