İsabeyli'den hakem tepkisi

14 Şubat 2020, Cuma 16:53

     


Aydın Amatör Süper Lig 2. Grup takımlarından İsabeyli Şırlanspor, oynayacak oldukları Aydın Büyükşehir Belediyespor maçı öncesi hakem atamasına sitem etti.

İsabeyli Şırlanspor Kulübü Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Kulüp Başkanı Taner Sayın, " Şu zamana kadar 4 aydır devam eden Aydın Amatör Süper Lig maratonunda hiçbir şekilde hakemler hakkında yorum yapmadık. Fakat son haftalardaki İsabeyli’nin mağlup olması için elinden geleni yapmaya çalışan rakip takımlardan ziyade daha çok hakemlerle maç yapmaya başladık. Nedir bu hakemlerin İsabeyli düşmanlığı? İsabeyli düşmanı olmalarını gerektiren bu çabaları anlamak mümkün değil. Hakem dediğimiz zaman hangi takım olursa olsun eşit karar vermeli. Soruyoruz, peşkeş çekmek için iyi oynayanın hakkını yemek yada bir kararın tersine düdük çalmanın vebali yok mu Allah katında? Herkes elini vicdanına alsın ve hak hukuk neyse o olsun. Bizim şu zamana kadar kimseye karşı saygısızlığımız olmadı ama lütfen sabrımızı taşırmaya zorlamasınlar bizim"

"HEM RAKİPLER HEM DE HAKEMLERLE MAÇ YAPIYORUZ"

"Hem rakiplerimizle hem de hakemlerle maç yapmaya başladık bu nedir böyle? Nereye gidiyor bu ülke futbolu? Böyle hak hukuk çiğneyerek, dolayısıyla bizler hakemlere ve federasyon yetkililerine sesleniyoruz, hakem atamalarında lütfen eşit değerlendirmeler yapan başarılı hakemleri atasınlar. İsabeyli'yi hangi hakem arkadaşı atasak ki acaba İsabeyli’yi mağlup ettirir gibi bizlere bu tür düşünceye sokacak kişileri lütfen atamasınlar! İstediğiniz kadar iyi kaliteli takım kurun, futbol oynayın ama olmuyor ve birileri size bir yerde engel koyuyor, rakip takımların gücü yetmiyor bizi yenmeye hakemler onlara destek oluyor bizi mağlup ettirmek için bu kadar basit. Sonrada neden iş adamları yada ticaret dünyasındaki insanlar amatör spor kulüplerine destek olmuyorlar diye soruluyor, olmasınlar çünkü siz istediğiniz kadar iyi takım, iyi oynayın ama birileri birileri için elinden geleni yapar ve siz ortada kalırsınız. Dolayısıyla kaybeden ülke futbolu oluyor. Durum vahim."

"BAŞKA HAKEM Mİ KALMADI?"

"Mesela özellikle bu haftaki Aydın Büyükşehir Belediyespor maçı ile alakalı olarak, özel hayatında Büyükşehir Belediyesi ile ticari hukuku olan ve aynı zamanda hakemlik yapan bir esnafın bu maça hakem olarak atanmasını yadırgıyoruz ve anlamak mümkün değil. Bu federasyonun hakem ataması yaparken ki acemiliğini gösteriyor zaten açık açık. Kalmadı mı başka hakem arkadaşımız bu maça verilebilecek demeye gerek yok çünkü resmen Aydın Büyükşehir Belediyespor'u galip getirtecek hakem atandığı açık ve net ortadadır. Kulüp olarak yaptığımız bunca harcamalarımızdan sonra kim önümüze ket koymaya çalışıyorsa aynı paraları o kişilerin kendilerinden misliyle çıkartsın Allah, çünkü başka diyecek veya tutunacak dalımız yok bizim.

"TARAFSIZ HAKEM OLSUNLAR"

"Hakem arkadaşlarımızdan da şunu rica edeceğiz, kesinlikle ve kesinlikle bölge federasyonunun baskısı altında kalmadan lütfen ne gördülerse ona karar vermelerini rica ediyoruz, göreceksiniz tarafsız hakem olsun bu ligde her takıma her maçta biz en az 4 gol atarız.Çünkü bizim kaliteli takım olduğumuz sistematik lig sıralamasından belli. Hakemlerle maç yapa yapa zaten yinede bu ligin en çok gol atan takımı ve kalesinde en az gol gören takımız.

El vicdan ve biz bu konuda herkesi lütfen daha hassasiyetli olmaya davet ediyoruz." dedi.

Öte yandan İsabeyli Şırlanspor Kulübü, hakem Erhan Özlüer'in bu sezon 2'si Pamukörenspor maçları olmak üzere Aydın Büyükşehir Belediyespor'un 3. kez maçını yönetecek olmasına da dikkat çekti. (SPOR SERVİSİ) 
Son Eklenen Haberler