Alıcık: Cennet Aydınımız için çalışıyoruz

22 Şubat 2020, Cumartesi 18:44

     


Aydın’ın dört bir yanında ziyaretler gerçekleştiren MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, “Efeler diyarımızda, Zeybekleri, Yörük Ali Efe’nin ahfadını, Demirci Mehmet Efe’nin manevi mirası cennet Aydın'ımız için çalışıyoruz” dedi.

Göreve geldiği günden buyana sürekli ziyaretler gerçekleştiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, sorunları da dinleyerek çözüm için çalışma yapacaklarını ifade etti.

“Kamu kurum ve kuruluşlarımız, emniyet teşkilatımız, hemşerilerimiz, esnaf ve sanatkarlarımız, çiftçilerimiz ile bir araya geliyor, dinliyor, yetkin ve konularında uzman arkadaşlarımız değerlendiriyoruz” diyen Başkan Alıcık, “Öncelikle şunu güçlü şekilde ifade etmek isterim ki; hemşerilerim geleceğe coşku ve ümitle bakıyor, gelişmeleri şuurla okuyor, iyimserlikle yorumluyor. Aydın ve Ayınlıların gönlünde hamd olsun Cumhur İttifakı kök tutmuş, efelerimizin nezdinde takdir görmüş, siyasi ve ahlaki yönlerden teyit edilmiştir” açıklamasında bulundu.

“MARKA KENT AYDIN İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Ziyaretler sırasında üç temel isteği öne çıktığını dile getiren Alıcık, “Ticaret ve meslek erbabımızı, esnafımızı ve çiftçimizi rahatlatacak esnaf ve çiftçiyi rahatlatmak, ekonomiye canlılık kazandırmak, yeni kredilerin ve yatırımların önünü açmak amacıyla sicil affının mutlaka çıkarılması istenmektedir. Tarımsal krediler ile esnaf kredilerinin faiz oranlarının düşmesi çok olumludur. Fakat, faiz oranları düşmekle birlikte kara listede yer alan birçok esnaf ve çiftçi uygun kredi şartlarından maalesef yararlanamamaktadır. Esnaf ve çiftçi verilen kredilere ulaşamadıktan sonra var olan borçlarını ödemekte zorlandığı süreçte faiz oranlarının düşmesinin onlar için hiçbir anlamı kalmamaktadır. Esnaf ve çiftçimizi rahatlatmak, ekonomiye canlılık kazandırmak, yeni kredilerin ve yatırımların önünü açmak amacıyla sicil affı mutlaka çıkarılması en çok talep edilen bir durumdur. Çiftçilerimizin kullandığı mazot üzerindeki vergilerin kaldırılması; tohum, fide, gübre ve ilaç gibi girdilerde vergi yükünün daha bir azaltılması; yine sulama ve tarım işletmelerinde kullanılan elektrikten KDV alınmaması durumunda , çiftçimiz daha fazla üretecek ve ekonomik büyümeye daha fazla katkı sağlayacaktır. 2B arazileri olarak değerlendirilen araziler köylülerin, bu insanlar buralara büyük emekler verdi, çileler çekti. Ya bedelsiz , ya da çok cüzi bir miktarla köylülere verilmesi konusunda ilk günden beri ne diyorsak bu gün de aynı yerdeyiz. Bu durumun köylümüzün ve hak sahiplerinin lehine tekrar değerlendirileceğini bekliyoruz. Cumhur ittifakı disiplininde, elimizde üç hilal, önümüzde ise dava arkadaşlarımız ile marka kent Aydın için çalışıyoruz. Bu vesile ile bize kucağını açan, buluşma fırsatını veren Aydınlı hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler