Memleket Hareketi'nin Aydın il başkanı belli oldu!

3 Mart 2021, Çarşamba 23:22

     


Nazilli siyasetinin önde gelen isimlerinden ve geçtiğimiz yıl CHP'den istifa eden Cavit Yenipazarlı Memleket Hareketi'nin il başkanı oldu.

Eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin geçen yıl eylül ayında Sivas Kongresi'nin yıl dönümünde başlattığı Memleket Hareketi'nin partileşme çalışmaları sürüyor.

2019 yerel seçimleri öncesi Nazilli’nin İYİ Parti’ye verilmesine tepki gösterdiği için hakkında ihraç işlemi başlatılan ve bu süreçte CHP’den istifa eden Cavit Yenipazarlı, Memleket Hareketi’nin Aydın İl Başkanı olarak görevlendirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Cavit Yenipazarlı, "Biliyorsunuz CHP'de uzun yıllardan beri emeğim var, 2018'de de birtakım sıkıntılar nedeniyle partiden istifa etmek zorunda kalmıştım. Ancak Muharrem bey ile 2012’den beri yoğun ilişkilerimiz var. Kendisi daha önce genel başkan adayı olduğunda destek vererek onunla çalışmalar yaptım. Tabi bunlarla birlikte Sayın Genel Başkanım Muharrem İnce ile ilişkilerimiz dostluğumuz devam etti. Geçen hafta içerisinde il başkanı olarak çalışıp çalışmayacağımı sordu. Ben de bir onurdur, gurur duyarım diyerek görevi kabul ettim. Partinin kuruluşu daha resmileşmedi ve benim de il başkanlığım henüz resmi statüde değil. Telefonla bana bu görevi teklif ettiler. Ben de üzerimize düşen bu görevi Aydın ve ilçelerinde örgütlenmek için kabul ettim. Çabalarımızı yoğunlaştırdık, ilçeleri dolaşıyoruz örgütlenmeye devam ediyoruz. Partimiz için ne gerekiyorsa onu yapacağız" şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)







 
Son Eklenen Haberler