Havyar bakımıyla gençleşin!

14 Şubat 2020, Cuma 13:48

     


Güzellik Uzmanı Gülten Demirci cildimizin elastikiyetini artıran ve sağlığını artıran havyar bakımını tvDEN'de Ayşe Yılmaz'la Sağlık Vakti'nde anlattı. Demirci, "Hızla ilerleyen zaman, hava koşulları, stres ve daha bir olumsuz faktör, cildin doğal dokusunu bozar ve güçlü koruyucu cilt bariyerini etkisiz hale getirir. Bu noktada cildin en büyük ihtiyacı nemlendirme, cildin beslemesi ve sıkılaşmasını sağlamaktır.Havyar bakımı etkili çözüm seçeneklerinden bir tanesidir. dedi.

Dorest Güzellik ve Diyet Merkezi'nin Güzellik Uzmanı Gülten Demirci havyar bakımı hakkında şu bilgileri verdi; "Havyar bakımı,önemli bir besin kaynağı olan içerisinde bulunan A,D ve B vitaminleri,protein,omega 3,peptit ve aminoasitler sayesinde hücre yenilenmesini sağlar.Hücrelerin yeniden yapılandırılmasında görev alan Havyar bakım,kolajeni uyandırarak,gözeneklerin ve cilt katmanının sıkılaşmasını sağlar.Havyar bakımı sarkmış,elastikiyetini kaybetmiş ciltleri sıkılaşmasında ekilidir.

HAVYAR BAKIMI NASIL UYGULANIR?

İlk aşama cilt temizliğidir. İkinci aşama havyar peelingi olarak adlandırğımız akıllı pelin uygulaması ile cilt yüzeyinde biriken ölü hücreler,hava koşullarından kaynaklı siyah nokta,komedon gibi cildimize ait olmayan kalıntıların temizlenmesini sağlar.

"ÖZEL CİLT BAKIMI UYGULANIYOR"

Cilde buhar uygulanarak cilt yumuşatılır buhar sonrası özel cilt bakım cihazı ile derileşen siyah noktalar temizlenir.

Temizleme,peeling sonrası Kalsiyum,magnezyum ve çinko dan oluşan özel sıkılaştırıcı,renk dengeleyici serum ile tüm yüz ve dekolteye masaj yapılarak maske aşamasına geçilir.Maske sonrası nemlendirme ve güneş koruyucu ile bakım sonlandırılır.

HAVYAR BAKIMININ FAYDALARI NELERDİR?

İçeriğinde bulunan fosfolipid cildin nemlenmesini sağlar.Zamanla oluşan mimik çizgilerini azaltır,yaşlılık lekelerinde oldukça etkilidir.Cildin mat görüntüsünü ortadan kaldırarak canlanmasını sağlar.Cildin temizlenmesi sağlayarak,canlı,parlak ve sıkı bir cilt sağlar." (AYŞE YILMAZ)


HABER VİDEOLARI


 
Son Eklenen Haberler