Atatürk Devlet Hastanesi belge almaya hak kazandı

11 Ocak 2021, Pazartesi 15:48

     


Aydın Atatürk Devlet Hastanesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü onayı ile temel seviyede “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi, 12 Temmuz 2019 tarihli ve 30829 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Sıfır Atık Yönetmeliği'nce, Sıfır Atık Yönetim Sistemi'ni kurarak Çevre Yönetim Birimi koordinatörlüğünde, hammadde ve doğal kaynakların etkin yönetimi ile ilgili çalışma yaptı. Atık yönetimi süreçlerinde çevre ve insan sağlığı ile tüm kaynakların korunması hedefine yönelik olarak hazırlanan Sıfır Atık Yönetmeliği hükümleri gereğince; hastane bünyesinde sıfır atık yönetim sistemi kurulup uygulamaya geçirilerek, Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü onayı ile temel seviyede “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

 

Hastane Başhekimi Op. Dr. Niyazi Kocakaplan, “Çevrenin korunması ve atıkların ülke ekonomisine kazanım olarak geri dönmesini sağlamak, israfı önlemek, kaynakları etkin ve doğru kullanmak, atıkları ayrıştırmak, toplamak ve geri dönüştürmek için hastanemizde gerekli önlemleri alarak daha yeşil, temiz yaşanabilir bir doğa ve dünya için sıfır atık projesine tam destek vermekteyiz” dedi. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler