Aydın’ın 2 kamu hastanesi güçlerini birleştirdi

3 Aralık 2020, Perşembe 14:50

     


Aydın Devlet Hastanesi ve Atatürk Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri birleştirilerek yeni yerine taşındı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, yeni yerine taşınan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek sunulan sağlık hizmetinin kalitesinin değerlendirdi ve yapılan çalışmalar hakkında hastane yönetiminden bilgi aldı.

2016 yılından beri hizmetlerine devam Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Aralık ayı itibariyle daha konforlu bir mekanda 80 rehabilitasyon yatağı, 22 personel ve daha modern cihazlarla hizmet vermeye başladı.

Fizik Tedavi Merkezi hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Açıkgöz, “Nörolojik Rehabilitasyon uygulanan hasta grupları, inme, Kafa travması, serebral palsi, parkinson, Gullıen Barre Sendromu, Spinal Kord Yaralanmaları, Polinöropatiler, Periferik Sinir Yaralanmalarıdır. Ortopedik Rehabilitasyon Uygulanan hasta grupları ise, Kalça, Diz protezi, Kırık rehabilitasyon, ön çapraz bağ ve menisküs yaralanmaları, diz,kalça ağrısı, topuk dikeni, lateral epikondilit, bel ve aoyun ağrısı, siyatalji, omuz ve diğer eklem ağrıları, el kesilmelerine bağlı tendon yaralanmaları,alkinozan spondalit ve diğer romatizmal hastalıklar. Bu merkezimizde tüm Kovid-19 önlemleri alınarak haftanın 6 günü, günlük 600 hastaya hizmet vermeye devam etmektedir” dedi. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler