ADÜ Rektörünü hedef alan Özışık, söylem değiştirdi

17 Ekim 2020, Cumartesi 14:19

     


ADÜ Rektörü Prof Dr. Osman Selçuk Aldemir’e, ahlaksız bir video kaset üzerinden kumpas kurup iftira ve şantajda bulunma suçlamasıyla hakkında soruşturma yürütülen isimlerden Mehmet Özışık söylem değiştirdi.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ve üniversitenin kurumsal kimliğini hedef alan kumpas, iftira ve şantaj soruşturmasında flaş bir gelişme daha yaşandı. Aydın’da yayın yapan bir gazetede online bağlantıya katılan Mehmet Özışık, Rektör Aldemir’den özür dileyip elini öpeceğini ifade etti.

Soruşturma kapsamında adreslerine düzenlenen operasyonla gözaltına alınan Aydın Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Suat Deniz ve eşi Ayla Ekin Deniz çiftiyle birlikte hareket ettiği ortaya çıkan Mehmet Özışık, katıldığı canlı yayında, Rektör Aldemir’i hedef alan iğrenç video konusundaki “iddialarının boşa düştüğünü ve rektör Aldemir’in aklandığını” söyledi.

REKTÖR’Ü İNTİHARA BİLE DAVET ETMİŞTİ

Yaptığı canlı yayınlar ve sosyal medya paylaşımlarında günlerce videoda “cinsel ilişkiye giren iki erkekten birinin rektör Aldemir olduğunu” söyleyen Mehmet Özışık, bir videosunda da “Anlatmaya korkuyorum. Tutuklanacağım diye. Bir üniversite düşünün. Üniversitenin rektörü aynı üniversitede bir hocayla, erkek, saçım kadar bıyığı var ya, aynı yatakta cinsel münasebette bulunuyorlar. İsmini vermeye çekiniyorum, çünkü ismini verirsem çıkıp inkar edecek. Sen gitmişsin aynı üniversite bir hocayla cinsel münasebet yaşıyorsun, erkek bir hocayla, bunun ayıbını yaşayacağına, intihar edip hayatına son vereceğine akşam evine gidip çoluğuna çocuğuna merhaba çocuğum diyorsun ya. Bunu anlatırken benim elim ayağım karışıyor” açıklamasında bulunmuştu. Canlı yayına katılan Mehmet Özışık, videodaki kişinin Rektör Aldemir olduğu yönündeki iddialarının boşa düştüğünü ve Rektör Aldemir’in aklandığını itiraf etti. (HABER MERKEZİ) 

"İtibar suikastına karşı susmayacağız" 
Son Eklenen Haberler