Aydın’da o tarihi cami yeniden ibadete açıldı

15 Şubat 2020, Cumartesi 11:42

     


Aydın Karacasu’da 1591 yılında inşa edilen Hacı Ali Ağa Cami restore edilerek yeniden ibadete açıldı. AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyon Başkanı Mustafa Savaş, 429 yıl önce inşa edilen eseri yeniden ibadete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Hacı Ali Ağa Cami’nin yeniden ibadete açılması ile ilgili sosyal medya hesaplarında paylaşımda bulunan Savaş, şu ifadeleri kullandı, “1591 yılında, Karacasu İlçemizde inşa edilen, Merkez Çarşı Cami olarak da bilinen Hacı Ali Ağa Cami yapılan restorasyon çalışmaları neticesinde, bugün yeniden ibadete açıldı. Ecdadımızdan yadigâr kalan emanetlere sahip çıkmanın, kadim medeniyet kültürümüzün izlerini barındıran bu kıymetli eserin ilk günkü halini koruyarak yeniden hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

GELECEK KUŞAKLARA AKTARMAK İÇİN HASSASIZ

Şehrimizi kalkındırma gayretlerimizin yanında, milli ve manevi değerlerimizi koruyarak gelecek kuşaklara aktarmak için hassasiyetlerimizi de önemsiyoruz. Bu denge içerisinde ilçemizin turistik ve kültürel potansiyeline artı değerler katacak projelerimize devam edeceğiz” (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler