Söke Tren Garı'nın restorasyonu tamamlanıyor

14 Aralık 2018, Cuma 08:37

     


Bir süredir çalışmaları devam eden Söke Tren Garı'nın restorasyon çalışmalarında sona gelindi. Hızla ilerleyen restorasyon çalışmalarını değerlendiren AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, ‘’Restorasyon çalışmaları hızlı bir şekilde yapılmaya devam ediyor. Artık sona gelindi diyebiliriz. Çok yakında çalışmalar tamamlanacak’’ dedi.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Geçtiğimiz ay içerisinde restorasyonu devam eden Söke Tren Garında incelemelerde bulunarak göreve yeni başlayan Söke istasyon şefi Sadık Satılmış Şener ve TCDD Bölge müdüründen çalışmalar hakkında bilgiler alan AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, restorasyon çalışmalarında artık sona gelindiğini, yakın zamanda tamamlanacağını ifade etti.

Yavuz yaptığı açıklamada, ‘’Seçim bölgemiz olan Söke’mizde hatırlanacağı gibi birkaç hafta öncesinde bir takım ziyaretlerde bulunmuştum. Bu ziyaretlerden biri de Söke Tren Garı İstasyon şefliğiydi. İstasyon şefimiz Sadık Satılmış Şener’de görevine yeni başlamış kendisine de yeni görevinde başarı temennilerimizi ileterek, bir dönem ara verilmesinden sonra çalışmalara yeniden başlanılan gar restorasyonu hakkında yerinde incelemeler yaparak hem kendisinden hem de TCDD bölge müdürümüzden bilgiler almıştık. Yaptığımız değerlendirmeler neticesinde restorasyon çalışmalarının kısa sürede tamamlanacağı bilgisini hemşehrilerimiz ile paylaşmıştım. Çok değil, aradan geçen birkaç hafta sonrasında restorasyon çalışmalarının büyük bir bölümü tamamlandı ve artık bitişe doğru gidiyoruz diyebilirim. Çalışmalar çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu hızla devam ederse çok yakın bir zamanda restorasyon çalışmaları tümüyle tamamlanacaktır diye düşünüyorum. Desteklerini esirgemeyen öncelikle Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan’a, TCDD Genel Müdürümüz Sayın İsa Apaydın’a ve TCDD 3. Bölge Müdürümüz Sayın Selim Koçbay’a teşekkür ediyorum.’’ dedi. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler