“Bu milletin kirli ellerle yıkılamayacağını göstermiştir”

14 Temmuz 2020, Salı 16:38

     


AK Parti Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir, “Necip Türk milleti tankların, topların önüne geçerek bu milleti kimsenin kirli elleriyle yıkamayacağını göstermiştir” dedi.

15 Temmuz 2016'da başarısızlıkla sonuçlanan hain darbe girişiminin ardından 4 yılın geride kaldığını belirten AK Parti Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir, bu darbeyi gerçekleştirmeye çalışanları lanetlediklerini ifade etti.

“TÜRK MİLLETİ GELEBİLECEK HER TÜRLÜ HAİN SALDIRIYA KARŞI KENETLENMİŞTİR”

Yaşanan hainliğin gelecek nesillere aktarılması için çalıştıklarını belirten Başkan Elbir, “Ogün, Türk milleti gerçekten önemli bir demokrasi sınavı vermiştir. Verilen bu demokrasi sınavından da başarı ile de çıkılmıştır. Hainler o gün milletin silahını yine millete doğrultmuşlardır. Ancak necip Türk milleti o silahların karşısına geçerek, göğsünü siper etmiştir. Necip Türk milleti yine tankların, topların önüne geçerek bu milleti kimsenin kirli elleriyle yıkamayacağını göstermiştir. Tüm Türkiye'nin dört bir yanında hainlerin yapmak istediği darbe girişimi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ve Türk milletinin vakur duruşu ile sonuçsuz kalmıştır. Bu alçaklar bilmelidirler ki bu tür girişimler 15 Temmuz 2016'da olduğu gibi her zaman sonuçsuz kalacaktır. Çünkü, milletimiz demokrasisine ve özgürlerine saldıranlara karşı her zaman dik durmuştur. Kurtuluş Savaşında, Çanakkale Harbinde nasıl dik durduysa, Efeler'de de memleket ve millet sevdalıları meydanları doldurmuş, gelen ya da gelebilecek her türlü hain saldırıya karşı kenetlenmiştir. Hain kalkışmayı savuran necip Türk milletinin önünde her zaman saygıyla eğiliyoruz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler