Sıcak hava Aydınlıları bunaltınca

13 Temmuz 2020, Pazartesi 12:28

     


Aydın’da etkili olan hava sıcaklıkları nedeniyle bunalan vatandaşlar, yüksek kesimlerde yer alan yaylalarda ve mesire alanlarında serinlemeye çalıştı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Aydın’da geçtiğimiz haftalarda termometreler 52 dereceyi gösterdi. Gölgelik alanlarda serinlemeye çalışan vatandaşlar ağaç gölgelerindeki yeşil alanlarda uyuyarak serinlemeye çalıştı.

AYDIN'DA EVLENECEK ÇİFTLERİ İLGİLENDİREN KAMPANYA

Özellikle öğle saatlerinde kentin ana caddelerinde insan yoğunluğunda azalma görülürken, kenti çevreleyen dağ, yaylalar ve mesire alanları tercih noktası oldu. Aydın’ın Efeler ilçesinde yaşayan vatandaşlar Aytepe Mesire Alanı’nı tercih ederken, kimi vatandaşlar ise Paşa Yaylası’nı tercih etti. İlçelerde ise yüksek kesimler vatandaşların tercihi oldu. Hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar, Madran Dağı, Kuyucak Belenova, Köşk Hacetdede, Çakmar, Koçarlı Kent Ormanı, Buharkent Gelenbe Mesire alanı gibi yüksek kesimlere çıkarak serinlemeye çalıştı. Vatandaşlar aileleri ve arkadaşları ile birlikte serin havanın tadını çıkarırken, aynı zamanda doğayla iç içe bir gün yaşamanın mutluluğunu yaşadılar. (İHA) 
Son Eklenen Haberler