ADÜ 10. kez şampiyon

13 Temmuz 2020, Pazartesi 17:27

     


Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü öğrencisi Mehmet Berkay Yılmaz, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ve Takasbank tarafından düzenlenen 14 Ekim 2019’da başlayıp 30 Haziran 2020’de sona eren “Üniversiteli Fon Sepetim” yarışmasını kazandı.

Türkiye’nin ilk orta-uzun vadeli para yönetimi yarışması olma özelliğine sahip yarışmayı kazanan Mehmet Berkay Yılmaz, kendisine verilen sanal 1 milyon TL’yi dokuz ay boyunca TEFAS platformlarındaki yatırım fonlarına yönlendirerek bu parayı yaklaşık 2 milyon 500 bin TL seviyesine çıkararak şampiyon oldu.

ADÜ’LÜ ÖĞRENCİLER BÜYÜK BİR REKORA İMZA ATTILAR

Para yönetimi yarışmalarına öğrencileri yetiştiren Nazilli İİBF Dekanı Prof. Dr. Yusuf Kaderli, ADÜ’nün para yönetiminde marka üniversite olduğunu, kazanılan son başarı ile bunu ispatladıklarını belirtti. Finans sektöründe çalışmak isteyen öğrenci adaylarının Nazilli İİBF’yi seçmelerinin isabetli bir karar olacağını vurgulayan Prof. Dr. Yusuf Kaderli, "Bundan önce dördü Boğaziçi Üniversitesi, ikisi ODTÜ, üçü İş Yatırım tarafından düzenlenen toplam 9 yarışmanın şampiyonu olan ADÜ öğrencileri 10. kez büyük ödülü alarak büyük bir rekora imza attılar” dedi.

Prof. Dr. Kaderli, vermiş olduğu destekler için ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’e teşekkürlerini iletti. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler