'Uyuma' projesi Nazilli'de tanıtıldı

5 Mart 2021, Cuma 11:17

     


Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yeni geliştirilen uyuşturucu operasyonlarına yeni bir boyut kazandıran telefon mobil uygulaması için Annelere yönelik olarak hazırlanan ‘Uyuma’ projesinin tanıtımı, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy tarafından Nazilli İstasyon Meydanı Uzun Çarşı girişinde yapıldı. Tanıtıma Narkotik köpeği CAT da katıldı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Emniyet Genel Müdürlüğünün uyuşturucu ile mücadelesi son hızıyla devam ediyor. Son olarak geliştirilen ‘Uyuma’ uygulaması projesinin tanıtımı Nazilli Uzun Çarşı girişinde vatandaşlara polis ekipleri ve tanıtıcı broşürlerle tanıtımı yapıldı. Uygulamanın tanıtımında Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy’un yanı sıra Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İlçe Emniyet Müdürü Korhan Özmenlikan, İlçe Narkotik ekipleri ve operasyonlarda aramalarda kullanılan ‘CAT’ isimli narkotik köpeği de hazır bulundu.

Nazilli’de İstasyon Meydanı Uzun Çarşı girişinde stant açan Nazilli Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik ekipleri, uyuşturucu ile mücadele, Uyuma programının içeriği hakkında bilgiler verildi. Telefonlara mobil uygulamanın nasıl indirileceği konusu anlatıldı.

Her yaşta ve grupta bağımlılıkla mücadelenin her anlamda önem arz ettiğini belirten Nazilli ilçe Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, “Madde bağımlılığı da bunlardan en önemlisini kapsıyor. Uyuşturucu madde belirli bir oranda vücuda alarak, sinir sistemini, dolayısıyla akli, fiziki ve psikolojik olarak bütünlüğünü ve dengesini bozan, sosyal ve ekonomik çöküntü yaratan ve kanunlarla yasaklarla yasaklanan uyuşturucu maddelerdir. Yaşamsal olarak vücuda alındıktan sonra devamlı alınma isteği de madde bağımlılığı oluyor.

Bu bağımlılığın oluşmasına birçok toplumsal sebep yatıyor. Bununla başlatılan en son savaş olan ‘En iyi Narkotik polis Annedir’ projesiyle annelerimizin özellikle uygulamayı telefonlarına indirilip uyuşturucu ile mücadele için yardımcı olmaları isteniyor. Uyuma adlı program ile bunu yapabilirler. Bunun temelinde de çocukların en büyük özenti örnek alınan kişi annelerdir. Çocukların hareketlerinde, odaklanmasında, zaman içerisinde anaormal farklılıkları tespit edip gözlemleyebilecek kişiler annelerdir. Annelerimizi bu projede çok önemsiyoruz. Biz Nazillili ebeveynlerin Uyuma uygulamasını indirerek güvenlik güçlerimizle işbirliği içerisinde olmasını arz ediyorum” dedi.

Nazilli İstasyon Meydanı Uzun Çarşı girişinde açılan Narkotik Stantında vatandaşlara Narkotik polisleri tarafından uyuşturucu kullanımı ile ilgili olarak bilgilendirici büroşürler dağıtıldı. Vatandaşlara açıklamalarda bulunuldu. (DHA)  
Son Eklenen Haberler