Başkan Çetindoğan kuaför ve berberlere aşı önceliği istedi

3 Mart 2021, Çarşamba 14:36

     


Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Aydın Kuaför ve Berberler Odası Başkanı Selahittin Çetindoğan, koronavirüs aşılamasında kuaför ve berberlere öncelik verilmesi gerektiğini söyledi.

Saat sınırlamalı da olsa işyerlerini açabilmenin tüm esnaf ve sanatkâra çok iyi geldiğini belirten Başkan Çetindoğan, “Tabi ki vaka sayılarına göre bir düzenleme yapıldığını biliyoruz ve sayılarda bir atış olursa belki de tekrar kısıtlamalarla karşı karşıya kalacağız. Kuaför ve berber salonlarımızı ele alırsak, son yasaklarda kapatılmadılar fakat insanlar hastalıktan korktuğu için artık neredeyse salonlara gitmiyor. Kaç aydır onlar da kısıtlamalı çalışıyorlar. Aylardır akşam en geç 19:00’ da işyerlerini kapatmak zorunda kalıyorlardı, bırakın hastalıktan korkmayı insanlar işten çıkıp salona gidecek vakit bile bulamıyorlar zaten. Bu meslekte bildiğiniz üzere birebir temas halinde işlem yapılıyor. Aydın’daki salonların hemen hemen hepsi pandemi kurallarına riayet ediyor. Bizler de ara ara denetimlerimizi yapıyoruz. Fakat artık ülkemizde aşılama başlamışken meslek grubu olarak değerlendirilip kuaför ve berberlerimizin aşı için öncelikli olması hem çalışanları hem de müşterileri rahatlatacaktır. Aydın’da odamıza kayıtlı yaklaşık 500 kuaför ve berber esnafımız var. Hepsinin şuanda salonları açık. Daha sağlıklı koşullar altında çalışabilmeleri için yetkililerden ricamız, aşı sıralamasında öne çekilmeleridir” dedi.

“YASAKLARIN GERİ GELMEMESİ BİZİM ELİMİZDE”

Başkan Çetindoğan, “1 Mart’ta yapılan toplantıdan sonra Aydın’ın da kısıtlamaları gevşetilen iller arasında olması hepimizi sevindirdi. Sokağa çıkma yasaklarımız kalktı, işyerlerimizi açabildik. Şimdi sıra Aydın halkı olarak bizde. Maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına biraz daha özen göstererek vaka sayılarını düşürebiliriz. Böylelikle en kısa zamanda eski özgür günlerimize kavuşabilir, sevdiklerimizin yanında olabiliriz. Aydınlı esnafımız uzun bir aradan sonra yeniden kepenk kaldırmışken alışverişlerimizi küçük esnaftan yapmayı unutmayalım. Yerel esnafımızı kalkındırmak ve yaşanılan süreçteki izleri silebilmek de bizim elimizde” diye konuştu. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler