Aydın İl Millî Eğitimden, farklı bir ramazan etkinliği

21 Mayıs 2020, Perşembe 15:54

     


Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerin eğitimlerine uzaktan devam ettiği salgın günlerinde, Ramazan ayı süresince “Eğitimde Ramazan Günlükleri” adı ile bir dizi etkinlik düzenliyor.

“Aydın Öğrenci Akademisi” kapsamında düzenlenen “Eğitimde Ramazan Günlükleri” etkinliklerinin içerisinde, çocuklar için günün değeri, bilgilendirici söyleşiler, Ramazan manileri, Ramazan duaları gibi faaliyetler her gün Aydın İl Müdürlüğünün sosyal medya hesaplarından paylaşılmaya devam ediyor. Yine bu bağlamda öğrencilerin velileriyle birlikte hazırladıkları çalışmaların da velilerin onayıyla, müdürlüğün sosyal medya hesaplarından paylaşıldığı ifade edildi.

“VELİLERİMİZİN ONAYIYLA PAYLAŞILMIŞTIR”

Etkinlikler hakkında bilgi veren Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Seyfullah Okumuş, “Bir milleti ayakta tutan bağların en önemlisi değerlerdir. Değerlerimizin okullarda öğretilmesi öğrencilerde sağlıklı, tutarlı ve dengeli bir kişilik oluşturmak ve böylece sağlıklı bir topluma ulaşmak açısından oldukça önemlidir. Bu bağlamda Ramazan ayı boyunca her gün bir yenisi yayımlanan ‘Eğitimde Ramazan Günlükleri’, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin öğretim programlarında yer alan milli, manevi ve evrensel değerlerin benimsenmesi, ramazan ve orucun öneminin fark edilmesi gibi özel amaçlardan ve kazanımlardan yola çıkılarak hazırlanmıştır. Salgın sürecinde ‘Evde kal!’ çağrısına uyan ve uzaktan eğitime devam eden öğrencilerimizin gönüllü olarak hazırladığı bu etkinlikler, mübarek Ramazan ayına farklı bir anlam katmış ve bu zorlu günlerde çocuklarımıza moral olmuştur. Öğrencilerimizin paylaşımları müdürlüğümüzün sosyal medya hesaplarında yayınlanırken, kişisel verilerinin korunmasına özellikle dikkat edilmiş ve tüm çalışmalar velilerimizin onayıyla paylaşılmıştır” dedi.

İl Müdürü Okumuş, “Yapılan çalışmaların yerindeliği ve amacına ulaşması bakımından, kendilerine ulaştığımız öğrenci velilerimizden aldığımız geri bildirimlerde, milli ve manevi değerlerin yaşatılması yönünde bu tür etkinliklerin oldukça verimli geçtiğini, ayrıca çocukların Ramazan ruhunu anlamaları ve içselleştirmeleri açısından önemli olduğunu, bundan başka söz konusu etkinlikleri ailece hazırlayarak çocuklarıyla birlikte kaliteli bir zaman dilimi geçirme fırsatı bulduklarını öğrendik” diyerek, velilerin ve öğrencilerin önümüzdeki yıllarda da benzer etkinliklere devam edilmesini istediklerini söyledi.

Ramazan ayı süresince “Eğitimde Ramazan Günlükleri” etkinliklerinin, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminin YouTube, Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarında “aydinmemarge” kullanıcı adıyla yayınlandığı belirtildi. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler