“Eğitim ve öğrenme hiçbir zaman ara vermemeli”

17 Kasım 2020, Salı 11:52

     


Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Recep Tayyip Erdoğan Kütüphanesini ziyaret eden Rektör Osman Selçuk Aldemir, “Eğitim ve öğrenme hiçbir zaman ara vermemeli, bu konuda ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.

 

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, 16 Kasım Recep Tayyip Erdoğan Kütüphanesini ziyaret etti, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkan V. Öğr. Görevlisi Özden Faydalıgül ile bir süre istişarelerde bulundu.

“KESİNTİSİZ HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Pandemi döneminde hijyen kuralları aksatılmadan kontrollü kütüphane hizmetlerine devam edildiğini belirten Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkan V. Öğr. Görevlisi Faydalıgül, “Kütüphanemizin abone olduğu 38 bin elektronik dergi ve 280 bin elektronik kitap ile kovid salgını nedeniyle kütüphaneye gelemeyen araştırmacılar ve öğrenciler için kesintisiz hizmet vermeye devam ediyoruz” diyerek pandemi döneminde kütüphanenin işleyişi hakkında bilgi verdi.

Kütüphanenin elektronik kaynak sayısının ve alt yapısının iyi olduğunu söyleyen Faydalıgül, diğer üniversite kütüphaneleri ile yapılan iş birliği programları ile kütüphanemizde olmayan kitap veya makalenin sağlandığını belirterek, “İlk defa uygulanmaya başlanan Online kütüphane Oryantasyon Programı yoğun ilgi gördü. Talep eden bölümlere 1 ayda 30 oturum yapıldı, bu sayede 600 öğrenciye veri tabanları, bilgi okuryazarlığı, intihal programları ve referans yönetim araçları hakkında eğitim verildi” diyerek yapılan oryantasyon programları hakkında bilgi verdi.

ÇEVRİM İÇİ CANLI DESTEK PROGRAMI İLE ANINDA HİZMET VERİLİYOR

Kütüphane web sayfasında yer alan ve uzman kütüphaneciler ile anında iletişim kurulan Çevrim İçi Canlı Destek programının pandemi döneminde etkin olarak kullanıldığını ifade edenADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Çevrim İçi Canlı Destek programı ile kütüphane kaynaklarına erişim ile ilgili sorun yaşayan öğrenci ve araştırmacılara anında hizmet verildi. Elektronik dergi ve kitaplarla da kütüphane işleyişimiz devam ediyor. Eğitim ve öğrenme hiçbir zaman ara vermemeli bu konuda ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler