ADÜ, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u ağırladı

17 Şubat 2020, Pazartesi 12:14

     


Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ev sahipliğinde Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un katılımlarıyla düzenlenen “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” programı, Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Törene, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, AK Parti MKK Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Aydın Milletvekilleri Bekir Kuvvet Erim ve Rıza Posacı, ADÜ Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, ADÜEğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cumali Öksüz, Rektör Danışmanı Hüseyin Turgut, Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Meşe, protokol üyeleri ve davetliler katıldı.

Program öncesinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a Salavatlı İlkokulu öğretmenleri tarafından okul bahçelerine diktikleri fidanları temsilen Fidan Sertifikası verildi. Öğretmenlerle bir araya gelerek eğitimin genel kapsamı ile ilgili sohbet eden Bakan Selçuk, ziyaret ve temasların eğitimin ilerlemesine büyük katkı sağlayacağına inancının tam olduğunu kaydetti. Ziya Selçuk, Aydın ilinin eğitimde daha ileriye taşınması için gayret edeceklerini anlatarak, ziyaretinde hayırseverler, iş insanları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle buluştuğunu anlattı.

Programın sonunda; İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Aydın’a özgü zeybek oyununu temsilen hazırlanan tabloyu Bakan Selçuk’a sunarken, en tecrübeli ve en genç öğretmenler Ziya Selçuk tarafından tebrik edilerek ödüllendirildi.

“BU ÜLKENİN ÇOCUKLARI GURURLA, ŞEREFLE, ONURLA DİMDİK AYAKTA DURSUNLAR”

Etkinlik sonrasında Rektörlük Makamı’nda protokol üyeleriyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Üniversiteninşeref defterini imzalarken, eğitimin evrensel olması gerektiği konusunda mesajlar verdi. Bakan Selçuk, “İstiyoruz ki bu ülkenin çocukları gururla, şerefle, onurla dimdik ayakta dursunlar ve bu topraklarda mutlu, müreffeh bir şekilde yaşasınlar. Bu çağ, ezber temelli eğitimden hoşlanmıyor. Bu çağ sorun çözme becerin var mı, ekip çalışmasına yatkınlığın var mı, eleştirel, yaratıcı düşünebiliyor musun, akıl yürütebiliyor musun, yorum yapabiliyor musun, bu noktalara odaklanıyor. Eğer evrensel kodlarla hareket edebilirsek o zaman dünyaya bir mesajımız olabilir” dedi.

Kurumlarla her türlü iş birliği ve diyaloğa hazır olduklarını ifade eden Rektör Osman Selçuk Aldemir, Milli Eğitim Müdürlüğü ile birçok çalışma yürüttüklerini söyledi. Rektör Aldemir, Aydın Adnan Menderes Üniversitesinin eğitim kalitesini arttırmak adına güçlü potansiyellerinin olduğunun altını çizerek “Üniversitemizin uluslararası standartlarda eğitim imkanları sunan, inovasyon yeteneği güçlü, akademik çalışmalarıyla bilim ve teknolojiye katkı veren akademisyenleri var. Milli Eğitim Müdürlüğüyle ses getiren, yol gösterici projeleri birlikte yürütmek bizleri mutlu ediyor” dedi.

Ziyaret, Rektör Aldemir’in Üniversiteninhediyelerini, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a takdimiyle sona erdi. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler