Montessori Çocuk Akademisi Sanal Resim Sergisi açıldı

6 Ocak 2021, Çarşamba 17:26

     


Başak Koleji Montessori Çocuk Akademisi öğrencileri, Görsel Sanatlar Dersi kapsamında öğretmenleri Emine Süren rehberliğinde dönem başından bu yana yaptıkları resimler, etkinliklerle dolu dolu bir süre geçirerek birbirinden eğlenceli çalışmalar ortaya koydular. Montessori Sanal Resim Sergisi ile de bu eserleri bizlerle buluşturarak, keyifli bir sergi ziyareti imkânı yarattılar.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Sergi, minik ressamların “Pop Art Sanatı”, “Patates-Soğan-İplik Baskısı” ve ''Yeni Yıl Temalı Pamuk Yapıştırma” gibi çeşitli tekniklerle hazırladıkları resimlerden oluşuyor. Sergideki her resim sanal galeride bulunan çerçevelerle boyutlandırılarak asılmış durumda. Sanal resim sergisini gezen ziyaretçiler, resimleri tıklayarak eser sahibini ve kullandığı resim tekniğini görebildikleri ifade edildi.

Konuyla ilgili bilgi paylaşımında bulunan Montessori Çocuk Akademisi Müdür Yardımcısı Özlem Tufan, “Sizleri pırıl pırıl, birbirinden yetenekli minik ressamlarımızın sergisini gezmeye davet ediyoruz. Sergimizin oluşmasında emeği geçen Montessori Çocuk Akademisi öğrencilerimize ve öğretmenimiz Emine Süren'e teşekkür ediyoruz” dedi. Tüm sanat meraklılarını sergiye davet eden Tufan, dileyenlerin Başak Koleji’nin resmi sosyal medya hesaplarından da inceleyebileceğini ifade etti. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler