İlçeye giriş yapan tüm araçlar ilaçlanıyor

26 Mart 2020, Perşembe 16:42

     


Koronavirüs'e karşı alınan önlemler kapsamında Buldan’a giriş yapan tüm araçlar, belediye görevlileri tarafından dezenfekte edilmeye başlandı.

Buldan Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yaparak, ‘Araç dezenfekte noktası’ oluşturdu ve ilçeye gelen araçları dezenfekte etmeye başladı. İlçe Otogarının karşısında Adnan Menderes Bulvarı’nda oluşturulan noktada, bekleyen Belediye personelleri, ilçeye giriş ve çıkış yapan araçları tek tek ilaçlayarak dezenfekte ediyor. Araç sürücüleri, ilk kez gördükleri uygulamadan memnun kalırken, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, koronavirüs’e karşı el birliği ile mücadele ettiklerini söyledi.

Başkan Şevik, “Buldan ilçemize gelen araçları dezenfekte ediyoruz. Araçları dezenfekte ederek ilçe halkımızı virüsten korunmasını hedef ediyoruz. Başta taksi, minibüs olmak üzere tüm araçlara bu hizmeti vermeye başladık. Dezenfekte çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.

İlçe merkezi ve tüm mahallelerde belediye olarak gerekli önlemleri aldıklarını ancak vatandaşlarında kendi önlemini alması gerektiğini hatırlatan Başkan Şevik, Buldanlılara evde kalın çağrısında bulundu. (HABER MERKEZİ) 

 

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

BAKAN SELÇUK'TAN LGS AÇIKLAMASI!

AYDIN'DA YAĞIŞ VE SOĞUK HAVA GERİ DÖNÜYOR 
Son Eklenen Haberler