ADÜ Hastanesinde Emzirme Haftası etkinlikleri düzenlendi

4 Ekim 2021, Pazartesi 11:27

     


Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde,1-7 Ekim Emzirme Haftası etkinlikleri kapsamında stant açıldı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Etkinlikler kapsamında, bebek hemşireleri tarafından yeni doğum yapan annelere emzirme eğitimi verilerek anne sütünü arttıran yiyecekler hakkında bilgi verildi.

Annelere, doğum sonrasındaki "ilk süt ya da "ağız süt" olarak bilinen sütün öneminden bahseden hemşireler, doğumdan hemen sonra bebeğin annenin göğsüne yatırılmasının ve ten temasının sağlanmasının önemini aktardı.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Gülnur Taşcı Bozbaş, “Hastanemiz Bebek Dostu Hastane unvanı taşımaktadır. Doğum hizmeti veren hastanelerden; gebeliklerinden itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendiren, doğumdan hemen sonra annelerin bebeklerini emzirmesini sağlayan, güncel bilgilerle eğitilmiş sağlık personeli ile annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı olan hastanelere ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanı veriliyor. Bu haftada yapılan etkinlikler ile emzirmenin önemine dikkat çekmek istedik” dedi. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler