“Bir Adam Yaratmak” 25 Mayıs’ta sahnelenecek

12 Mayıs 2022, Perşembe 17:02

     


25 Mayıs'ta NETSANAT tarafından sahnelenecek olan Necip Fazıl Kısakürek’in muhteşem eseri Bir Adam Yaratmak 25 Mayıs’ta sergilenecek.

Büyük bir dava, sanat ve fikir adamı olan Necip Fazıl Kısakürek’in “Bir adam Yaratmak” adlı eseri, aynı zamanda ölüm yıldönümüne denk gelen 25 Mayıs 2022 tarihinde Ankaralı tiyatro severlerin beğenisine sunulacak.

NETSANAT tarafından sahnelenecek olan Necip Fazıl Kısakürek’in ölümsüz eseri hakkında NETSANAT Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin KÖMÜRCÜ basın mensuplarının bilgilendirildi.

Eserin yönetmenliğini ve baş karakter “Hüsrev” rolünü Mehmet Tahir İkiler üstlenirken, oyunun başlıca rollerini Serpil Çağıran (Ulviye), İrfan Kılınç (Mansur), Başak Vural (Selma), Melodi Çalışkan (Zeynep), Dara Tan (Nevzat), Ergin Özdemir (Şeref), M.Barış Özdemirli (Turgut) ve Ömer Faruk Nas (Osman) canlandırmaktadır.

“Bir Adam Yaratmak” eseri, 25 Mayıs’ta saat 20.30’da Ankara’da ATO Congresium’un Oditoryum Salonunda sahneye konulacak ve daha sonra açıklanacak program doğrultusunda Türkiye turnesine çıkacak. (ORKİDE ÜLKER)  
Son Eklenen Haberler