ADÜ öğrencisi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen programa katıldı

8 Haziran 2022, Çarşamba 14:03

     


Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi öğrencisi Stajer Dr. Bahadır Haytabey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın nezdinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Dünya Tütünsüz Günü’nde düzenlenen programa katıldı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Konuşmasına, 31 Mart Dünya Tütünsüz Günü vesilesiyle gençlerle bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, başarılarıyla ülkenin gururu gençleri, tütün ürünleriyle mücadelede de en ön safta görmenin geleceğe olan güveni artırdığını belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından ilan edilen 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’nün, çocuklardan yaşlılara kadar toplumun her kesiminde, bu ölümcül tehlikeye karşı farkındalık oluşturmasını dileyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bilindiği gibi dünyamız geçtiğimiz yıllarda Koronavirüs salgını ve bunun yol açtığı vahim sonuçlarla yüzleşti. Hâlbuki tütün salgını, önlenebilir hastalık ve ölüm sebepleri arasında ilk sırada yer alması sebebiyle, en büyük küresel sağlık tehdididir.” dedi.

Tütün ürünlerine karşı mücadele alanında yaptığı çalışmalar neticesinde, programa davet edilen Stajer Dr. Bahadır Haytabey, Dünya Sağlık Örgütü 2021 Dünya Tütünsüz Günü Avrupa Bölgesi Ödülü’nü alan AK Parti İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut’un konuşmasının ardından çalışmalarını sunan gençler arasında yer aldı. (NİSA KIZILKAYA) 
Son Eklenen Haberler