CHP’li Yıldız’dan Turizmi Teşvik Kanunu'nda değişiklik teklifine tepki

2 Nisan 2021, Cuma 16:51

     


AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ve AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin görüşmelerine, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu'nda başlandı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu, AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek başkanlığında toplandı.

Akyürek, Türkiye'nin turizm geliri hedeflerine ulaşması, turizm sektöründe yaşanan sıkıntıları ve mevzuattaki eksiklikleri gidermeye yönelik çözüm olması için kanun teklifinin hazırlandığını söyledi.

CHP İstanbul milletvekilleri Gökan Zeybek ve İbrahim Kaboğlu, teklifin Anayasa'ya aykırı olduğunu ileri sürerek komisyon gündeminden çekilmesini istedi.

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız da, 31 maddeden oluşan teklifin en az 20 maddesinin Anayasa’ya aykırı olduğunu ifade ederek, tepkisini dile getirdi.

Komisyonda yaptığı ayrıntılı konuşmada turizm sektörünün içinde bulunduğu durumu anlatan, tespit ettikleri yanlışlıkları dile getirip çözüm önerileri sunan Yıldız, “Turizmcilerin otellerini boyatacak maddi imkanı dahi yok” dedi.

Teklifte yer alan seyahatle ilgili önerileri de eleştiren CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, “Bu teklif konunun taraflarıyla istişare edilmeden, görüşülmeden hazırlanmıştır” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)


HABER VİDEOLARI


 
Son Eklenen Haberler