Süleyman ALGÜN
nizamoglu67@hotmail.com

İnsanlığa İnsanlık Çağrısı

30 Eylül 2015, Çarşamba

     

Atatürk Kent Meydanı Turistik Park köşesine açtığımız standa imza atmanızı istediğimiz metni köşemde paylaşmak istedim. Bugün akşam 23.00’e kadar devam edece etkinliğimize sizleri de bekliyoruz. Katkılarından dolayı Aydın Valimize ve Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederim.

"Aydın Marangozlar Odası Yönetim Kurulu olarak aşağıdaki metni tüm halkımızı imza atmaya davet ediyoruz.

Konu; Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Vatandaşlarına karşı Terör ve Teröriste destek verdiğini düşündüğümüz tüm kesimlere çağrımızdır.

Birleşmiş Milletlere

Yaşanabilir bir dünya için çevre ve insanca yaşam konusunda birinci derecede sorumlu olduğunuzu hatırlatırız. İnsanlar doğarken nerede doğacağını seçme şansı yoktur. İnsan nerede yaşarsa yaşasın, hangi ırk, dil, din ve mezhepten olursa olsun insandır.

Ortadoğu’da yaşanan insanlık dışı uygulamaları üzülerek izliyoruz. İzlediğimiz görüntüler, acaba bu bölgede yaşayanlar insan değil mi sorusunu sorar hale geldik. Burada yaşanan olaylar ve yaşayan insanlar sizin halkınız olsa ne yapardınız?

Ülkeler kendi menfaatleri ve kendi halklarının rahat yaşaması için başka ülke insanlarına kan ve gözyaşıyla yaşam hakkı tanıması ne din, nede insanlığa yakışmayan bir davranıştır. Tüm dünya insanları dünya nimetlerine eşit paylaşma hakkı vardır. Eşit paylaşım olmuyorsa bile insanları vatanlarında öldürülmeleri, aç susuz bırakılmaları ve o ülkelerde diktatör ve insanlık suçu işleyen sözde liderler desteklenmemelidir.

Türkiye Cumhuriyeti Devletini yok etmeye bölmeye çalışan PKK ve beraber çalışan terör örgütlerine destek vermekten veya onların yok edilmesine mani olmaktan vazgeçilmelidir.

On binlerce insanımızı katletmiş bu terör örgütü bazı ülkeler tarafından destek görüyor olması yarınlarda ülkemizde yaşanan sorunların o ülkelerde de yaşanabileceği unutulmamalıdır.

Her ülkede rant ve para uğruna ülkesine ve insanlığa zarar verebilecek insanların varlığı unutulmamalıdır. Bu terör örgütü içinde yıllarını vermiş teröristlerin yarınlarda dünyanın diğer ülkelerinde benzer girişimler yapmayacağını kim garanti verebilir?

Son olaylarda PKK ve işbirlikçileri Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 127 güvenlik görevlisi şehit etmiştir. Doğu ve Güneydoğu bölgemizde yaşayan insanlarımız zor günler geçirmektedir. Biz Kürt ve Türkler olarak bir ve beraberiz. Kardeşliğimiz binlerce yıllara dayanmaktadır. Bizim birbirimize olan bağımız 40 yıldır bozulamamıştır ve bozulacağını da inanmıyoruz. PKK'nın Kürt oluşumu olmadığını inanıyoruz ve bu terör örgütüne destek olan ülkelerin kınanması ve derhal Birleşmiş Milletler’in terör konusunda kendini güncellemesini istiyoruz.

Komşu Ülkelerimize

Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiçbir zaman komşularına zarar vermemiştir, aksine zarar gören komşularına her zaman yardımcı olmuştur. Irak ve Suriye'de yakın geçmişte yaşananlar ortadadır. Özellikle İran, Irak ve Suriye'nin bir an önce istikrarlı bir yönetime geçmesini ve diğer komşumuz Yunanistan'ında teröristleri desteklenmemesi hem bölgemize hem de insanlığa en büyük hizmet olacaktır.

Siyasetçilerimize

Türkiye Cumhuriyetini temsil etmek kutsal bir görevdir. Binlerce yıllık tarihi boyunca her zaman " İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" felsefesiyle insanların dini, dili, ırkı ve mezheplerine bakmaksızın bir arada yaşatmaya başarmış bu yönüyle dünya devletlerine örnek bir cumhuriyette siyaset yaptığınızı unutmayınız?

Irkınız, inancınız ve ideolojiniz ne olursa olsun öncelikli hedefin hem devletimizi hem de İnsanlarımızı hizmet etmek için halkın önünde olduğunuzu unutmayın.

Siyaset ve politika bu ülke ve insanlarımızın daha iyi ve daha müreffeh yaşam koşulları sağlamak için yapılmalıdır.

Ülkemizde yaşanan terör olaylarında " ortak bir dil, ortak bir eylem ve tepki" ortaya konulamamıştır.

Tüm siyasi partilerimizden beklentimiz odur ki " Devletimizi ve insanlarımızı bölmeye çalışanla, devlet ve millet bölünmez diyenler aynı safta tutulmamalıdır"

Anayasamızda belirlenen kanun ve kurallar herkese eşit uygulanırken bir kesimin çıkıp sürekli " çözüm ve çözüm süreci" demesini anlayabilmiş değiliz. Ülkemizde yaşayan herkes eşittir ve aynı kanunlarla yönetilmektedir. Hal böyleyken bir kesimin "hak" istiyoruz diyerek ülkemize ve insanlarımıza zarar vermesi kabul edilemez.

Tüm siyasi partilerimiz terör ve terör örgütü ile ilgili ortak bir söylem ve eylem ortaya koymalıdır ve bu konu üzerinden siyaset yapılmamalıdır.

Güvenlik kuvvetlerimiz siyaset ve siyasetçilerin değil bu ülkenin kanun ve kurallarına uyduğu unutulmamalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarımıza

"Türk Milleti" Türkiye Cumhuriyeti Devleti mensubu herkesin ortak adıdır. Biz Türk derken ülkemizde yaşayan herkes için kullanıyoruz, hal böyleyken bizler hiç kimsenin ben Kürt'üm, Laz'ım, Çerkez'im vb tanımlamasından ve kendi anadillerini kullanmasından rahatsız değiliz.

Bölücü örgüt ve yandaşlığını yapanlara lütfen izin vermeyelim. Yıllardır hepimize zarar veren bu terör örgütüne artık dur diyelim.

Hep birlikte bayrağımıza ve vatanımızın bölünmez bütünlüğüne yüksek sesle haykıralım ki artık ülkemizde şehitler olmasın İnsanlarımız kandırılıp ölmesin.

Binlerce yıldır bir ve beraber yaşadığımız bu topraklarda hep birlikte, sonsuzluğa kadar yaşayabileceğimiz şart ve ortamlar yaratalım.

Bayrağımıza ve kardeşliğimize sahip çıkmak bizleri atalarımızdan kalan en büyük mirastır ve bu mirası sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur.

El ele verirsek dünya bizden korkar, el ele vermezsek dünya bizimle oyun oynamaya devam eder.

Güvenlik Kuvvetlerimize

Sizlerin ülkemizin ve halkımızın bölünmez bütünlüğü için kahramanca verdiğiniz mücadeleyi desteklemek ve onca şehit vermenize rağmen canınız pahasına "sivil halk zarar görmesin" diyerek şehit olduğunuzu biliyoruz.

Tüm dünya şahittir ki sizlerin verdiği bu mücadeleyi verecek başka bir ülke güvenlik kuvveti yoktur.

"Türk, Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir" felsefesiyle bir insan için en önemli değer olan yaşamınızı tehlikeye atarak verdiğiniz mücadeleyi izleyen düşmanlarımız bile sizleri takdir etmektedir ve anlamaktadırlar ki "Türk Milleti, Türk Güvenlik Kuvvetlerindeki bu azim oldukça bu vatan bölünmez" demektedirler.

Siz şehit olduğunuzda biz ölüyoruz. Siz güldüğünüzde bizimde yüzümüz gülüyor. Birçok asker ve polisimiz yakın arkadaşını şehit vermiş olmasına rağmen Türk'e yakışır bir sabır ve gayretle verdiğiniz mücadeleyi alkışlıyoruz.

Son dönemde on binlerce, tarihimizde milyonlarca şehidimiz bu ülkenin ve insanlarımızın en büyük emanetidir. Biz millet olarak bu emanetin en büyük savunucusunun güvenlik kuvvetlerimiz olduğunu biliyoruz.

Aşağıda imzası olan bizler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletinin bölünmeyeceğini, ülkemizde yaşayan herkesin kanunlar karşısında eşit hak ve imkanlar içinde olduğunu biliyoruz. Hiçbir gerekçe bu ülkenin kolluk kuvvetlerine karşı silah kullanmayı haklı çıkarmaz.

Devlet ve milletimizin bölünmesi için uğraşan, destekleyen her ülke ve herkes milletimizin ve devletimizin düşmanıdır. Düşmanları yok edecek en büyük gücümüz kahraman Silahlı Kuvvetlerimizdir. Devlet ve millet için verdiğiniz bu mücadelede sonsuza kadar arkanızda dimdik durduğumuzu ve başarılı olmanız için dua ettiğimizi bilmenizi isteriz. Bizler sizlerle beraberiz, Allah yardımcınız olsun."Yazarın Tüm Yazıları
Elveda Denge Okurları!
Konuşmaya gerek yok! Konuşacağız da ne olacak?
Topuklu Efe'yi neden eleştirmiyorsun?
Yaşanmayasıca 15 Temmuz
Büyükşehir ve Efeler'e öneriler…
Çile Çekmek Türklerin Kaderidir!
Siyaset gerçek gündeme döner mi?
Seçimler ve yok olan devlet ciddiyeti
Gerçeklerle yüzleşmeliyiz
Adnan Menderes ve değişmeyen sonuçlar!
Aydın gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü mü?
Haklıdan yana mıyız? Güçlüden yana mı?
Siyaset çözüm merkezi olmalı..
Üvey Evlat Mesleki Eğitim Kazandıracak!
Yerel ekonomi nasıl güçlenir?
Atananlar ve seçilenler
Yönetimde el ele vermek Aydın ve Halkımızı kazandırır
AK Parti Savaş’ı sonradan kaybetti
1 Nisan’a hazır mısınız?
Sistem kurumlar ve gerçekler
2002’den Bugüne En Heyecansız bir seçime gidiyoruz
Zengin ve Yoksulun seçimi
Fırıldak olmaya gerek yok
Cennetin yolu gönül almaktan geçer!
Aydın'da hiçbir şey doğru gitmedi Reis
Köylünün, esnaf ve sanatkarın ortak kaderi
Söz bitince sükût kaçınılmazdır
Göründüğün gibi olmak
Aydın'da yerel seçimler
Sende komünist olmuşsun sülo?
Olmadı, Olmoyoro! Olcedi! Oluyomaz?
20 yıl önce! 20 yıl sonra?
Yapmayın ağalar yapmayın!
Odalar taraf olabilir mi?
Bakanım; sen bize bakma!
Ticaretin tüm kazancı helal mi hocam?
Sanatkarları kaybettik, hükümsüzdür
Sanatkarların krizlerle geçen ömürleri hiç baharı görmeyecek mi?
Vallahi biz bunlardan mutlu oluyoruz
Yeni bir fikrimiz var
Artık Ankara’ya ulaşmakta yetmiyor!
Sanatkarlar Devletin yanında, ancak!
Adnan Menderes ve Ömer Halisdemir Üniversiteleri
Bana göre var ama birilerine göre sorun yok?
Sanatkarlara af yok mu?
Ahiliğin Ah’ı kalmış!
Ceza ile terbiye olur mu?
Yerel seçim heyecanı başladı
Karpuzlu ile Milas’ın ortak kaderi…
Dikkat çekici uyarılar
Haddini bilmez kim?
Değişen hava koşulları değişmemekte ısrar eden bizler…
Karpuzlu yol’suzluğu!
Memleketi sen mi kurtaracaksın?
Başkanlık sistemimiz hayırlı olsun
Seçim bitti, geçim derdindeyiz.
Aydın’dan bakınca seçim detayları…
Ahlaksızlığın dini, imanı, mezhebi, ırkı yok!
Bak Aydın’da ne oldu!
Seçimler biter dostluk ve kardeşlik baki kalır.
Artık ovalarımızdan bal değil zehir akıyor!
Ölçüsüz sevgi ve eleştiri bizleri utandırıyor!
Süleyman Aydın için sürpriz olmaz!
Demokrasiyi de kendimizi uydurduk!
Biz ve paylaşırsak yalanı..!
Aman ha sakın Aydınlı olmasın!
Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendisi gibi bilir
Ben ‘Değişim’ derken..!
Aydın’da 602 nedir?
Ben birlik başkanı olursam!
Daha iyi yönetirim diyen efeler aranıyor
Tebrikler AYTO…
Hangi ekmek daha sağlıklı?
Esnaf teşkilatları değişiyor mu?
Olağan kongreye gidiyoruz
Türkiye Afrin’de
Bu torbada sorunlarımız çözülmeli!
Çırakların çok para kazanma riski var!
Hükümetimizden ve Belediyelerimizden beklentilerimiz
Aydın siyasetinde değişim..!
Seçimler ve Geçimler..!
Bu yıl neler olmalı?
Sayın İl Milli Eğitim Müdürüm..!
Karpuzlu Kaymakamlığı devlettir, adaleti sağlamalıdır (2)
Özgürce düşünceler kontrolsüz olamaz, ancak...
Analar Babalar ve Hükümetimize önemli bir uyarı
TAİF toplantısında ne oldu?
Biz nasıl okuyoruz?
Tek kişilik ordudur usta
Ustalara Vefa Gecesi
Değişen Türkiye…
Üye ne işe yarar?
Çalışkan ve zeki olman on para etmez..!
Zor süreç ve zor sorular…
Karpuzlu Kaymakamlığı devlettir, adaleti sağlamalıdır
Vatan, Millet, Aydın ve Meslek Aşkımız Bitmez
Aydında Yol Yapacak Toprağımız Yok!
Ahilik kutlamalarındaki çelişkiler
Esnaf ve Sanatkârlarımızın Bakanlarında Metal yorgunluk mu var!
Kamu tatilindeki çelişkiler!
Jeotermal Aydın'ın değeri mi?
Zor sorular doğru okunursa faydalıdır!
Sanatkârlar neden itibar görmüyor?
İnsan olmak!
Bir yapılandırmanın daha sonuna geldik!
Bilmediğini bilmeyene ne öğreteceksin be kardeşim!
Acı gerçek; 15 Temmuz...
Devlet = Vali
Kültür yozlaşmasını kim dur diyecek!
Ramazan, şehitlerimiz ve bayram…
Kanun manyağı olduk!
Sessuzluk!
Bizi kimler dövmedi ki! Belki böyle mutluyuz!
İnsan olmak, insana değer vermek…
Yeni esnaf ve sanatkâr modeli istiyoruz…
Eyyy Belediye Başkanlarımız..!
Eşek Adasındaki Eşşeklik..!
Devlet ve Millet olmak…
Aydın'da Hayırlısıyla %64 'Hayır' oldu.
Bir kavganın daha sonuna geldik...
Çalışan kazanmalı? Çalışmayan aç kalmamalı?
Korkunun ecele faydası yok!..
İstanbul Esnaf Buluşması!
Cennetin farkında olmak!.
İstihdam seferberliği!..
Adaletin bu mu dünya?
Gizli 'Evetçiler' işbaşında…
Başkanlık sistemi!..
Kafamızda çözülmeyen sorular!
Evet, oldu. Hayır, olmadı?
Kardeşliğe evet. Kavgaya hayır…
Başbakan demişti: ‘bu Aydının başka derdi yok mu?'
Sanatkarlar dükkanlarını kapatmalı!
Herkesin işi zor!
Sanatkârı ezen bir FETÖ yazılımı mı var?
Ortak ses, tek yürek ve kardeşlik…
Bir tek dileğimiz var terör bitsin!..
Aydını, Aydın Aydınlıların yöneteceği günler de gelecek?
Usta’dan bir gömlek fazla olmak!..
Meyve ağaçları kesiliyor?
Vekiller ve Asiller
Teröristler ülkemize ve milletimize düşmandır?
Düşünce özgürdür ama aynı şekilde ifade edilemez!
Üretme tüket, kazanma kazandır?
Devlet üretimden çekilmeli mi?
Kurumlar, devlet ve millet arasında köprü olmalıdır!
O ruh Aydın’a da uğramalı?
Ülkemizde ve şehrimizde güzel şeyler de olacak!
Bayramlık ağzımı açacağım da! Bayram geçti.
Neden olması lazım?
Aydın iyice defansa çekildi gibi!..
Sanatkarın durumunu biliyor musunuz?
İslam’a İnsana, Vatana Darbe…
Memleket için yanıp tutuşanlar var
Gelin birlik olalım
Devlete olan borçlar ve beklentimiz…!
Darbeye karşı olmak, milli bir meseledir…
Beraber olmak için illaki şehidimiz mi olsun?
Eğitemiyoruz, öğretemiyoruz, öğrenmiyoruz..!
Valimiz borçlu gitti?
Esnaf ve sanatkarlarımızın sorunları neden çözülmüyor?
Büyükşehire toz kondurmuyorsun ne iş?
Söz konusu Aydın ise…!
Ahilik kutlamaları kanunla olmuyor
Dertlerini yok say mutlu yaşa…
Köyden Birlik Başkan Vekilliği'ne…
Siyaset çıldırdı…
Vatandaşın dişine, hekimin işine saygı…
Toprak 'Vatan' ise hepimiz satıyoruz!..
Sivil toplum örgütleri gücünü kaybediyor mu?
Türkiye için can yanıyor, canlar yanıyor…
Kültürümüzü ve tarihimizi yok eden imar planları mı?
Başbakanımız TESK’teydi…
Alfabe ‘acze ’düştü…
Bizi anlayın artık
Devlete olan borçlar ve biz…
Ummadığın taş, baş yarar.
Eleştirdikçe büyüyen iki lider, Erdoğan ve Çerçioğlu.
Paran varsa devlet yanında!
Aydın ve değerleri siyasete alet edilemez
Benim tarafta olursan her şey mubah!
Sanatkârların önlenemez çöküşü devam ediyor…
Hepiniz Öleceksiniz?
Gündemde esnaf ve sanatkar olmalı
Günler hızla geçerken, gündem de aynı hızla ilerliyor…
Dünyanın yükü omuzlarımızda!
Bir hayalim vardı Ahi Yurdu…
Söyleyecek çok sözüm var ama!
Dışarıdan bakınca bir başkadır AYDIN...
Esnafın umutlarını söndürmeyin...
Odalar kapanmalı mı?
Siyasette "bir elin nesi, iki elin sesi" yok mu?
Türk Milleti bunu hep yapıyor!
Bu seçim bir başlangıç olsun...
Esnaf ve sanatkar hapşırır ise ülke kanser olur!
Şans ve Kader...
İnsanlığa İnsanlık Çağrısı
Kavgalar bize bir şey kazandırmaz!
Kürtler uyanırsa vay teröristlerin haline...
Aydın’da adaylar sonucu belirler…
Nereye
Devlet devletliğini, millet milletliğini bilecek
Aydınlıların ulaşımla imtihanı…
Anlamak, anlamaya çalışmak çok mu zor?
Birlik ve beraberliği unuttuk mu?
Esnaf ve sanatkarları bitirme kanunu çıkartın lütfen!
Ben iyiyim senden bana ne?
İftarla iftihar etmek…
Hocaya kızıp dinden mi kopalım?
Önümüzdeki seçimlere bakacağız…!
Duyun artık...
Yeter! Söz Milletin
Türkiye'nin geleceği için oy verin…
Fatih'in İstanbul'undan Menderes'e bakınca...
Her şey olur bu şehirde...
Cuma günü sizi Meydan'a davet ediyoruz
Ahilik Kutlamaları 11-15 Mayıs’ta yapılacak
Siyaset kültürü değişmelidir…
Aydın'da Yeni Türkiye ve Başkanlık gündemde değil!
Yaşasın! Artık hastanede bakılabiliyoruz
Bizim oğlan, Bizim gız hastalığı…
CHP oh dedi şimdi sıra diğer partilerimizde...
Seçim yolunda seçilmeyi beklemek...
Esnaf ve Sanatkarlar neden siyasette yok?
Ustalardan Çerçioğlu’na Teşekkür...
Çayyüzü Şehitliği Efelere Tahsis edilmelidir
Ulu Çınar'ları üzmek bize yakışmaz!
Sustur şu Süleyman'ı Başkan!
Ekmek kavgası
Aydın’ın talihsiz Efeler'i...
Öğretmenler idareci olmasın mı?
Ceza ile terbiye mümkün mü?
Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütüyüz...
Yeni yıla hızlı başladık. İnşallah bereketli olur…
AK Parti’nin Adalet ve 3 Y ile imtihanı…
Fırtınalı 2014'den fırtınalı 2015'e...
Öküzün altında buzağı aramak..!
Süreç AK Parti'yi bitirmeye gitmesin!
Kurumsal değer ve Kurumsal kimlik
Olmadı Sayın Erdem, olmuyor Sayın Çerçioğlu
Gazi-Antep Şanlı-Urfa ve Kahraman…
ADÜ’YE BirCan geldi…
Adam olmak
"İyi diyorsun hanım ama veriliveriyor mu?"
Büyükşehir’in sokak çocuklarıyız biz…
Borçlarınızdan kurtulun
Akıl tutulması mı? Aklın kullanılmaması mı?
Torba kanunlaştı, yapıılandırma zamanı
AYESOB AR-GE
Toplumumuz anlaşılıyor mu ki? Ben anlaşılayım!
Köşeci
Yeni Hükümet, yeni Başbakan, yeni Cumhurbaşkanı
Aydın Milli Eğitim’in müdürlerle imtihanı
Türkiye’de Esnaf ve Sanatkâr olacağına…
Yardım Sandığı nasıl olur?
Çerçioğlu Başbakanla neden görüştü?
Favori Erdoğan, belki İhsanoğlu, dikkat çeken Demirtaş
Bu yıl keşke insanlık moda olsa!
Çevre Müdürlüklerimiz ve maden firmalarımıza sorular
Önce sermaye mi, insan mı?
Muğla’ya vardık gari bizimolan..!
Aydın'da taksiye binme, fotoğraf çekilme..!
Pazarcıların kaderi mi, siyasetin yanlışı mı?
Sahili olan illerimiz neden kaybediyor?
Seçim, geçim komedileri…
Söylesen suç, söylemesem vebal
Neden insanlarımız ölmeden anlamıyoruz?
Üç dilli şehir..!
'Ben' değil, 'biz' olalım
AYESOB
Çerçioğlu, AK Parti'ye mi geçiyor?
El ele mi, yumruk yumruğa mı?
Meydan'daki havuz neden büyük olmuş?
Sayın Başkan, Sayın Başbakanım..!
Aydın’da Seçimin galibi belli oldu…!
Yöneticiler neden Meclis'te görev yapamasın?
Aydın'da yüzde 40'ı bulan rekor kırmış sayılır
Büyükşehir yolları metrosuz mu olacak?
Gündemimiz seçim ve geçim
Kamu Kurumları ve Odalarımız rakip mi?
Seçime gidiyoruz ancak..
Sağlıkta ceza yok!
Güçlünün yanında olmak istiyorsan...
Mıstıfa bizimolan “Pekgüzel” oldu helemme!
Kendini tosun sanan ne yosunlar gördüm ben..
Sevdiğinizi eleştirmek zordur
2014
AK Parti Savaş’ı baştan mı kaybetti?
"Sula şırlama çocukla fırlama oldu"
Yeni yapılanma yeniden yapılandırma!
Buharkent'ten Didim'e..
Çevreciler
Tek parti tek adam hastalığı mı var?
Tefeciler..
Aydın'da siyasi cinayetler
Vefalı olmak insanlık görevidir
Canımıza tak etti gari
Sanayi neden denetlenmeli?
Ya durdurun, ya da öldürün!
Aydın yok gari!
Makam devlet ise uğruna ölürüz
Özel Kalem: 1 Makam: 0
Üstsüzlere bir hata mı yaptık da defterimizi dürdünüz?
Partisinden bir adım önde olmak farklılıktır
Ayakta kalmak için çok tasarruf ve çok çalışmak şart
Ancın'ın hanayları Toprağı kurtarır da; İncir Süper olur mu?
Bu bayram herkese bayram olsun
Aydın'ın Özlem’i ve özlemlerine ne oldu?
Gocuman şeher
Hanımlar olmasa...
Bize her zaman Ramazan!
Ticaret Odamız bu hatayı düzeltmelidir.
Aklımızı ne kadar kullanıyoruz?
Yazacak bir şey bulamadım
Eylemciler bizim yerimizde olsa devrim yapardı
Seçimler kavgalı değil, kardeşlik içinde geçsin
İş güvenliği, işçi sağlığı ve sanayideki gerçek?
Sosyal sorunlar
BİMER ve ADÜ’ye dost eleştirisi
Bakanla kahvaltı yapsam ne soracaktım?
Canımı seve seve vereceğim vatana malımı mı vermeyeceğim?
Aydın'da işler tıkırında!
Hükümet daha çok fil göndermeli
Ürettikçe batan, çalıştıkça hesap sorulan nadir bir toplum olduk
Eylem zamanı geldi
Belediyede 5, Aydem’de 15, telekomünikasyonda 25
Sen sigarayı bırakırsan dünya bırakır!
Çerçioğlu Aydın’ı kasabaya mı çevirdi?
Gelişen ekonomik sistemde insanlar neden mutsuz?
Baharı beklerken ömrüm kış oldu!
Direklere ne oldu?
Büyükşehir Yasası, bölücüşehir yasası mı?
Kim dinleyecek, kim anlayacak, kim ödeyecek!
30 yıldır terör bitecek!
“Bu yol bitese yıkılmazsın, emme bi de bitmese..”
2013’de ne değişmeli?
2012'de son kez yazıyorum!