Süleyman ALGÜN
nizamoglu67@hotmail.com

Başbakan demişti: ‘bu Aydının başka derdi yok mu?'

18 Ocak 2017, Çarşamba

     

Aydın ilinde sorun yok mu? Elbette var. Peki nelerdir?

Siyasi, yönetim, denetim, kolektif çalışma yapamamak, kamu yatırımları konusunda hızlı ve ivedi karar verememek, tüm partililerin kendi partileriyle kavgalı olmaları, kamu kurum ve kuruluşlarını siyasilerin yönetiyor hale gelmiş olması, sivil toplum örgütleri ile mesafeli kalmaları vs vs. Uzayıp giden bir tablo yani her alanda sorunlarımız var.

Büyükşehir olmuşuz, ilçe belediyeleri bunu kabullenememiş veya büyükşehir büyüklüğünü gösterememiştir. Büyükşehir'i en ağır şekilde eleştiren ilçe belediye başkanlarımız, mahalleye dönüşen köylerimize hala köy muamelesi yapmaya devam ediyor. Yani 'üst’ten beklediğini aynı şekilde altındaki hizmet alanlarına yaymamaktadır. Hal böyle olunca ‘Yahu Özlem Çerçioğlu’nun yerinde bunlar olsa yandık’ demektedir vatandaş.

Diğer taraftan Aydın ve Aydın Büyükşehir Belediyesiyle, AK Parti iktidarlarında bir türlü uyum sağlanamayan ki ( Önceki Başkan İlhami Ortekin AK Parti Belediye başkanıydı) sürekli bir çatışma yaşandı ve Aydın'da siyaset bir nevi belediye üzerinden yapıldı. Biri 'Ben yaparım’ diğeri, ‘Hadi yap dA görelim’ dedi ve bu süreçte Doğum, Bölge hastanelerine yer bulmakta zorluk yaşadık. Doğumevinin yerini her fırsatta doğru bulmadım ama Sayın Ortekin’e inat, o yer bir şekilde genel politikayla aşıldı ve yapıldı. Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde yaşanan sel basma vs. sorunları herkes biliyor.

Diğer örnekler Adliye Sarayı ve SGK İl Müdürlüğü. Adliye Sarayı için bir türlü yer bulamadık. Herkes bir yer gösterdi ve herkes kendince ve kendi siyaseti doğrultusunda yer buldu ve yine ‘Ben yaparım, ben yaptırmam’ kavgasıyla zaman geçti gitti ama Allah’tan Vakıflara ait ve yerini hala yanlış bulduğum SGK il binasını doğumevinin karşısına diktik. Bu arada büyükşehir olunca merkezde yaşanan sorunlardan dolayı İncirliova’ya akın eden müteahhitler, İncirliova’nın nüfusunu ikiye katladı yani demem odur ki sabah saatlerinde şehrin batı yolları İstanbul trafiğini aratmıyor. Yakında Atatürk Bulvarı kavşağı da yeni Dörtyol gibi trafiği kaldırmaz hale gelecek.

Adliye Sarayı yapılacak denildiği tarihte ve bence en uygun yer cezaevinin güney tarafı otobana bakan yer en idealiydi. Başlansa hem merkez trafiği hem de insanlar rahatlayacak idi ama biz bir arsada uzlaşamadığımız için bu yatırım rafa kalktı. Ve bu süreçte bir not daha çevre yolu geciktikçe gecikti? İyi güzel de ezilen Aydınlılar.

VALİ KOÇAK'IN GELİŞİYLE DURUM DEĞİŞTİ

İşte tam 'Artık bu şehirde doğru bir şey olmayacak mı' derken Sayın Valimiz Ömer Faruk Koçak geldi. Valimiz, geldiği günden beri her geçen gün, her kesime olması gerektiği bir çizgide durulmasını sağladı. İşte bu süreçte eğer yine siyasetçilerimiz doğru davranış sergilemeye ve ortak dil kullanmaya başlarlar ise inanıyorum önümüzdeki süreç çok verimli geçecektir.

Sayın Valimizin başkanlığında geçtiğimiz hafa gerçekleşen Yatırım İzleme ve Koordinasyon Kurulu toplantısında gördük ki artık daha güzel şeyler olacak. Kurum müdürleri, söylem ve eylem birliğine önem verecekler. Bazı kurum müdürlerimizin söylem ve eylemlerinin örtüşmemesi ancak böyle açığa çıkar ve eksik ve hatalar düzeltilir. Bu arada toplantıda fikrimi belirttim ama yineliyorum. Kapruzlu-Milas yoluna Menderes döneminden sonra en büyük yatırım yapılıyor. Bu yolun Labranda'da kalacak olması, o gün belirttiğim gibi yanlış yorumlanacak ve teşekkürü hak edenler eleştirilecektir. 'Devlet madencilere yok yaptı?' diyenlere 'Efendim biz Turizm yolu yaptık' sözünüze halktan cevap ‘Cavırlara yol yapmışlar’ olarak gelir ve asla bu yola yapılan yatırım ve emeğe haksızlık olur. Lütfen bu yolun kalan 5-10 kilometrelik kısmını yatırıma alsınlar.

Şimdi gelelim Başbakanın, yani bugünkü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Aydın’ın başka derdi mi yok?'' sözüne.

DOSYAYI CEMİL ÇİÇEK VERDİRDİ

2006 yılında Cumhurbaşkanımız Selçuk Havaalanı'na inen uçağıyla Aydına geldi, Kuşadası’nda konakladı. Gece teşkilatıyla, gündüz STK yöneticileriyle toplantılar yaptı. Ben o dönem Aydın Merkez İlçe'de yönetici olduğum için gündüz toplantıya katılamadım ama o dönem BAĞ-KUR binamız o kadar kötü durumdaydı ki hepimiz bu bina sorununu çözmek için ilgili tüm yöneticilere birer dosya verdik ki Sayın Erdoğan bu sorunumuzu çözsün. Nitekim herkes bu konuyu Cumhurbaşkanımıza iletmiş olacak ki akşamüzeri Aydın merkezindeki mitinge katılmak için Adnan Menderes Stadı'na helikopteri indiğinde karşılayacak olan bende de bir dosya vardı.

Helikopter indi, dönemin karşılama protokolü ile beraber karşıladık. Olmazsa olmazımız Efelerimiz zeybek gösterisi yapıyorlar ve hep birlikte izliyoruz ama ben fırsat kolluyorum. BAĞ-KUR dosyasını Sayın Erdoğan’a iletmem lazım. Yanımda o dönem ilçe başkanı olan Av. Cüneyt Bayraktar vardı. Zeybek devam ederken yüzüne bakmadan omuzuna dürterek ’ Başkanım dosyayı vereyim mi’ dedim. Farklı bir ses ‘Ver ver, tam zamanı, şimdi vermezsen zor verirsin’ dedi ses farklı olunca baktım ki Bakan Cemil Çiçek’miş. Özür dilemeye bile fırsat vermedi, 'Hemen git' dedi.

Hemen hızla gittim ‘ Sayın Başbakanım şehrimize hoş geldin’ dedim 'Hoş bulduk' dedi. Ben hemen başladım ‘ Sayın Başbakanım, esnaf ve sanatkârlarımız zor durumda BAĞ-KUR binamız kötü durumda, bu konuda sizin desteğinizi istiyoruz’ dedim.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan dedi ki ‘Yav kardeşim, sabahtan beri BAĞ-KUR binasını dinliyorum. Bu Aydın'ın başka hiç sorunu yok mu? Biz BAĞ-KUR ile sigortayı birleştirip tek kurum haline getirmek için çalışıyoruz, siz ayrı bina istiyorsunuz? Aydın daha büyük işlerle uğraşmalı, sadece bu mesele akılda kalmamalı’ dedi ve inanın zaten esmerim, 'Kapkara oldum' diyebilirim. Çünkü o gün vekillerimiz de bu sorunun çözülmesini istemişti.

ADNAN MENDERES VE KURTULUŞ MÜZESİ YAPILACAK

Bu anımı niye anlattım? 2006 yılında gündeme gelen bu bina yapımı yer kavgası ve iç çekişme nedeniyle uzun süre karara bağlanamamıştır. Şükür ki bir şekilde SGK binamız 2017 yılında hizmete girmiştir. Yani bu vb. yatırımlarda yerelde yaşanan çekişme ve siyasi hesaplar Aydın ve Aydınlıya ciddi zarar vermektedir. Bunu toplantıda sezinleyen bir başbakanın gözünde elbette Aydın denilince sadece BAĞ-KUR binası kalır ve notumuz düşer.

Son olarak Aydın eski valimiz H. Avni Çoş döneminde bir yazı yazmıştım. O yazıda Aydın ve Türkiye tarihi açısından çok önemli olan ve Aydın'da bir görülebilecek müzesi bile olmayan Adnan Menderes ve Kurtuluş Müzesi yapalım önerim vardı. Aydın günün ertesinde Sayın Coş, öğleden sonra Sayın Çerçioğlu aramış ve her ikisi de yazımın içeriğindeki ‘ Demokrasi ve Kurtuluş Müzesi’ önerimi yerinde bulmuşlardı ve Sayın Çoş demişti ki ‘Başkanım Aydın Müzesini yeni yerini taşıyoruz, eski müze yerini Menderes ve kurtuluşla ilgili bir müzeye çevireceğiz’ demişti. Benim önerime karşılık gelmese de başlamak bile güzel, inşallah yıllar sonra o müzeyi de göreceğiz. Benim de bunda bir parça katkım olduysa ne mutlu.

Sayın Valim, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım, Sayın ilçe kaymakamlarımız ve belediye başkanlarımız, Sayın siyasi partilerimizin değerli yöneticileri, seçilmişleri, hepimiz Aydın ve Aydınlı için çalışıyoruz. Lütfen biraz daha hoşgörülü olalım Aydın ve Aydınlı kazansın. Kazanınca zaten siz kaybetmezsiniz. Hep birlikte kazanırız.Yazarın Tüm Yazıları
Elveda Denge Okurları!
Konuşmaya gerek yok! Konuşacağız da ne olacak?
Topuklu Efe'yi neden eleştirmiyorsun?
Yaşanmayasıca 15 Temmuz
Büyükşehir ve Efeler'e öneriler…
Çile Çekmek Türklerin Kaderidir!
Siyaset gerçek gündeme döner mi?
Seçimler ve yok olan devlet ciddiyeti
Gerçeklerle yüzleşmeliyiz
Adnan Menderes ve değişmeyen sonuçlar!
Aydın gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü mü?
Haklıdan yana mıyız? Güçlüden yana mı?
Siyaset çözüm merkezi olmalı..
Üvey Evlat Mesleki Eğitim Kazandıracak!
Yerel ekonomi nasıl güçlenir?
Atananlar ve seçilenler
Yönetimde el ele vermek Aydın ve Halkımızı kazandırır
AK Parti Savaş’ı sonradan kaybetti
1 Nisan’a hazır mısınız?
Sistem kurumlar ve gerçekler
2002’den Bugüne En Heyecansız bir seçime gidiyoruz
Zengin ve Yoksulun seçimi
Fırıldak olmaya gerek yok
Cennetin yolu gönül almaktan geçer!
Aydın'da hiçbir şey doğru gitmedi Reis
Köylünün, esnaf ve sanatkarın ortak kaderi
Söz bitince sükût kaçınılmazdır
Göründüğün gibi olmak
Aydın'da yerel seçimler
Sende komünist olmuşsun sülo?
Olmadı, Olmoyoro! Olcedi! Oluyomaz?
20 yıl önce! 20 yıl sonra?
Yapmayın ağalar yapmayın!
Odalar taraf olabilir mi?
Bakanım; sen bize bakma!
Ticaretin tüm kazancı helal mi hocam?
Sanatkarları kaybettik, hükümsüzdür
Sanatkarların krizlerle geçen ömürleri hiç baharı görmeyecek mi?
Vallahi biz bunlardan mutlu oluyoruz
Yeni bir fikrimiz var
Artık Ankara’ya ulaşmakta yetmiyor!
Sanatkarlar Devletin yanında, ancak!
Adnan Menderes ve Ömer Halisdemir Üniversiteleri
Bana göre var ama birilerine göre sorun yok?
Sanatkarlara af yok mu?
Ahiliğin Ah’ı kalmış!
Ceza ile terbiye olur mu?
Yerel seçim heyecanı başladı
Karpuzlu ile Milas’ın ortak kaderi…
Dikkat çekici uyarılar
Haddini bilmez kim?
Değişen hava koşulları değişmemekte ısrar eden bizler…
Karpuzlu yol’suzluğu!
Memleketi sen mi kurtaracaksın?
Başkanlık sistemimiz hayırlı olsun
Seçim bitti, geçim derdindeyiz.
Aydın’dan bakınca seçim detayları…
Ahlaksızlığın dini, imanı, mezhebi, ırkı yok!
Bak Aydın’da ne oldu!
Seçimler biter dostluk ve kardeşlik baki kalır.
Artık ovalarımızdan bal değil zehir akıyor!
Ölçüsüz sevgi ve eleştiri bizleri utandırıyor!
Süleyman Aydın için sürpriz olmaz!
Demokrasiyi de kendimizi uydurduk!
Biz ve paylaşırsak yalanı..!
Aman ha sakın Aydınlı olmasın!
Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendisi gibi bilir
Ben ‘Değişim’ derken..!
Aydın’da 602 nedir?
Ben birlik başkanı olursam!
Daha iyi yönetirim diyen efeler aranıyor
Tebrikler AYTO…
Hangi ekmek daha sağlıklı?
Esnaf teşkilatları değişiyor mu?
Olağan kongreye gidiyoruz
Türkiye Afrin’de
Bu torbada sorunlarımız çözülmeli!
Çırakların çok para kazanma riski var!
Hükümetimizden ve Belediyelerimizden beklentilerimiz
Aydın siyasetinde değişim..!
Seçimler ve Geçimler..!
Bu yıl neler olmalı?
Sayın İl Milli Eğitim Müdürüm..!
Karpuzlu Kaymakamlığı devlettir, adaleti sağlamalıdır (2)
Özgürce düşünceler kontrolsüz olamaz, ancak...
Analar Babalar ve Hükümetimize önemli bir uyarı
TAİF toplantısında ne oldu?
Biz nasıl okuyoruz?
Tek kişilik ordudur usta
Ustalara Vefa Gecesi
Değişen Türkiye…
Üye ne işe yarar?
Çalışkan ve zeki olman on para etmez..!
Zor süreç ve zor sorular…
Karpuzlu Kaymakamlığı devlettir, adaleti sağlamalıdır
Vatan, Millet, Aydın ve Meslek Aşkımız Bitmez
Aydında Yol Yapacak Toprağımız Yok!
Ahilik kutlamalarındaki çelişkiler
Esnaf ve Sanatkârlarımızın Bakanlarında Metal yorgunluk mu var!
Kamu tatilindeki çelişkiler!
Jeotermal Aydın'ın değeri mi?
Zor sorular doğru okunursa faydalıdır!
Sanatkârlar neden itibar görmüyor?
İnsan olmak!
Bir yapılandırmanın daha sonuna geldik!
Bilmediğini bilmeyene ne öğreteceksin be kardeşim!
Acı gerçek; 15 Temmuz...
Devlet = Vali
Kültür yozlaşmasını kim dur diyecek!
Ramazan, şehitlerimiz ve bayram…
Kanun manyağı olduk!
Sessuzluk!
Bizi kimler dövmedi ki! Belki böyle mutluyuz!
İnsan olmak, insana değer vermek…
Yeni esnaf ve sanatkâr modeli istiyoruz…
Eyyy Belediye Başkanlarımız..!
Eşek Adasındaki Eşşeklik..!
Devlet ve Millet olmak…
Aydın'da Hayırlısıyla %64 'Hayır' oldu.
Bir kavganın daha sonuna geldik...
Çalışan kazanmalı? Çalışmayan aç kalmamalı?
Korkunun ecele faydası yok!..
İstanbul Esnaf Buluşması!
Cennetin farkında olmak!.
İstihdam seferberliği!..
Adaletin bu mu dünya?
Gizli 'Evetçiler' işbaşında…
Başkanlık sistemi!..
Kafamızda çözülmeyen sorular!
Evet, oldu. Hayır, olmadı?
Kardeşliğe evet. Kavgaya hayır…
Başbakan demişti: ‘bu Aydının başka derdi yok mu?'
Sanatkarlar dükkanlarını kapatmalı!
Herkesin işi zor!
Sanatkârı ezen bir FETÖ yazılımı mı var?
Ortak ses, tek yürek ve kardeşlik…
Bir tek dileğimiz var terör bitsin!..
Aydını, Aydın Aydınlıların yöneteceği günler de gelecek?
Usta’dan bir gömlek fazla olmak!..
Meyve ağaçları kesiliyor?
Vekiller ve Asiller
Teröristler ülkemize ve milletimize düşmandır?
Düşünce özgürdür ama aynı şekilde ifade edilemez!
Üretme tüket, kazanma kazandır?
Devlet üretimden çekilmeli mi?
Kurumlar, devlet ve millet arasında köprü olmalıdır!
O ruh Aydın’a da uğramalı?
Ülkemizde ve şehrimizde güzel şeyler de olacak!
Bayramlık ağzımı açacağım da! Bayram geçti.
Neden olması lazım?
Aydın iyice defansa çekildi gibi!..
Sanatkarın durumunu biliyor musunuz?
İslam’a İnsana, Vatana Darbe…
Memleket için yanıp tutuşanlar var
Gelin birlik olalım
Devlete olan borçlar ve beklentimiz…!
Darbeye karşı olmak, milli bir meseledir…
Beraber olmak için illaki şehidimiz mi olsun?
Eğitemiyoruz, öğretemiyoruz, öğrenmiyoruz..!
Valimiz borçlu gitti?
Esnaf ve sanatkarlarımızın sorunları neden çözülmüyor?
Büyükşehire toz kondurmuyorsun ne iş?
Söz konusu Aydın ise…!
Ahilik kutlamaları kanunla olmuyor
Dertlerini yok say mutlu yaşa…
Köyden Birlik Başkan Vekilliği'ne…
Siyaset çıldırdı…
Vatandaşın dişine, hekimin işine saygı…
Toprak 'Vatan' ise hepimiz satıyoruz!..
Sivil toplum örgütleri gücünü kaybediyor mu?
Türkiye için can yanıyor, canlar yanıyor…
Kültürümüzü ve tarihimizi yok eden imar planları mı?
Başbakanımız TESK’teydi…
Alfabe ‘acze ’düştü…
Bizi anlayın artık
Devlete olan borçlar ve biz…
Ummadığın taş, baş yarar.
Eleştirdikçe büyüyen iki lider, Erdoğan ve Çerçioğlu.
Paran varsa devlet yanında!
Aydın ve değerleri siyasete alet edilemez
Benim tarafta olursan her şey mubah!
Sanatkârların önlenemez çöküşü devam ediyor…
Hepiniz Öleceksiniz?
Gündemde esnaf ve sanatkar olmalı
Günler hızla geçerken, gündem de aynı hızla ilerliyor…
Dünyanın yükü omuzlarımızda!
Bir hayalim vardı Ahi Yurdu…
Söyleyecek çok sözüm var ama!
Dışarıdan bakınca bir başkadır AYDIN...
Esnafın umutlarını söndürmeyin...
Odalar kapanmalı mı?
Siyasette "bir elin nesi, iki elin sesi" yok mu?
Türk Milleti bunu hep yapıyor!
Bu seçim bir başlangıç olsun...
Esnaf ve sanatkar hapşırır ise ülke kanser olur!
Şans ve Kader...
İnsanlığa İnsanlık Çağrısı
Kavgalar bize bir şey kazandırmaz!
Kürtler uyanırsa vay teröristlerin haline...
Aydın’da adaylar sonucu belirler…
Nereye
Devlet devletliğini, millet milletliğini bilecek
Aydınlıların ulaşımla imtihanı…
Anlamak, anlamaya çalışmak çok mu zor?
Birlik ve beraberliği unuttuk mu?
Esnaf ve sanatkarları bitirme kanunu çıkartın lütfen!
Ben iyiyim senden bana ne?
İftarla iftihar etmek…
Hocaya kızıp dinden mi kopalım?
Önümüzdeki seçimlere bakacağız…!
Duyun artık...
Yeter! Söz Milletin
Türkiye'nin geleceği için oy verin…
Fatih'in İstanbul'undan Menderes'e bakınca...
Her şey olur bu şehirde...
Cuma günü sizi Meydan'a davet ediyoruz
Ahilik Kutlamaları 11-15 Mayıs’ta yapılacak
Siyaset kültürü değişmelidir…
Aydın'da Yeni Türkiye ve Başkanlık gündemde değil!
Yaşasın! Artık hastanede bakılabiliyoruz
Bizim oğlan, Bizim gız hastalığı…
CHP oh dedi şimdi sıra diğer partilerimizde...
Seçim yolunda seçilmeyi beklemek...
Esnaf ve Sanatkarlar neden siyasette yok?
Ustalardan Çerçioğlu’na Teşekkür...
Çayyüzü Şehitliği Efelere Tahsis edilmelidir
Ulu Çınar'ları üzmek bize yakışmaz!
Sustur şu Süleyman'ı Başkan!
Ekmek kavgası
Aydın’ın talihsiz Efeler'i...
Öğretmenler idareci olmasın mı?
Ceza ile terbiye mümkün mü?
Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütüyüz...
Yeni yıla hızlı başladık. İnşallah bereketli olur…
AK Parti’nin Adalet ve 3 Y ile imtihanı…
Fırtınalı 2014'den fırtınalı 2015'e...
Öküzün altında buzağı aramak..!
Süreç AK Parti'yi bitirmeye gitmesin!
Kurumsal değer ve Kurumsal kimlik
Olmadı Sayın Erdem, olmuyor Sayın Çerçioğlu
Gazi-Antep Şanlı-Urfa ve Kahraman…
ADÜ’YE BirCan geldi…
Adam olmak
"İyi diyorsun hanım ama veriliveriyor mu?"
Büyükşehir’in sokak çocuklarıyız biz…
Borçlarınızdan kurtulun
Akıl tutulması mı? Aklın kullanılmaması mı?
Torba kanunlaştı, yapıılandırma zamanı
AYESOB AR-GE
Toplumumuz anlaşılıyor mu ki? Ben anlaşılayım!
Köşeci
Yeni Hükümet, yeni Başbakan, yeni Cumhurbaşkanı
Aydın Milli Eğitim’in müdürlerle imtihanı
Türkiye’de Esnaf ve Sanatkâr olacağına…
Yardım Sandığı nasıl olur?
Çerçioğlu Başbakanla neden görüştü?
Favori Erdoğan, belki İhsanoğlu, dikkat çeken Demirtaş
Bu yıl keşke insanlık moda olsa!
Çevre Müdürlüklerimiz ve maden firmalarımıza sorular
Önce sermaye mi, insan mı?
Muğla’ya vardık gari bizimolan..!
Aydın'da taksiye binme, fotoğraf çekilme..!
Pazarcıların kaderi mi, siyasetin yanlışı mı?
Sahili olan illerimiz neden kaybediyor?
Seçim, geçim komedileri…
Söylesen suç, söylemesem vebal
Neden insanlarımız ölmeden anlamıyoruz?
Üç dilli şehir..!
'Ben' değil, 'biz' olalım
AYESOB
Çerçioğlu, AK Parti'ye mi geçiyor?
El ele mi, yumruk yumruğa mı?
Meydan'daki havuz neden büyük olmuş?
Sayın Başkan, Sayın Başbakanım..!
Aydın’da Seçimin galibi belli oldu…!
Yöneticiler neden Meclis'te görev yapamasın?
Aydın'da yüzde 40'ı bulan rekor kırmış sayılır
Büyükşehir yolları metrosuz mu olacak?
Gündemimiz seçim ve geçim
Kamu Kurumları ve Odalarımız rakip mi?
Seçime gidiyoruz ancak..
Sağlıkta ceza yok!
Güçlünün yanında olmak istiyorsan...
Mıstıfa bizimolan “Pekgüzel” oldu helemme!
Kendini tosun sanan ne yosunlar gördüm ben..
Sevdiğinizi eleştirmek zordur
2014
AK Parti Savaş’ı baştan mı kaybetti?
"Sula şırlama çocukla fırlama oldu"
Yeni yapılanma yeniden yapılandırma!
Buharkent'ten Didim'e..
Çevreciler
Tek parti tek adam hastalığı mı var?
Tefeciler..
Aydın'da siyasi cinayetler
Vefalı olmak insanlık görevidir
Canımıza tak etti gari
Sanayi neden denetlenmeli?
Ya durdurun, ya da öldürün!
Aydın yok gari!
Makam devlet ise uğruna ölürüz
Özel Kalem: 1 Makam: 0
Üstsüzlere bir hata mı yaptık da defterimizi dürdünüz?
Partisinden bir adım önde olmak farklılıktır
Ayakta kalmak için çok tasarruf ve çok çalışmak şart
Ancın'ın hanayları Toprağı kurtarır da; İncir Süper olur mu?
Bu bayram herkese bayram olsun
Aydın'ın Özlem’i ve özlemlerine ne oldu?
Gocuman şeher
Hanımlar olmasa...
Bize her zaman Ramazan!
Ticaret Odamız bu hatayı düzeltmelidir.
Aklımızı ne kadar kullanıyoruz?
Yazacak bir şey bulamadım
Eylemciler bizim yerimizde olsa devrim yapardı
Seçimler kavgalı değil, kardeşlik içinde geçsin
İş güvenliği, işçi sağlığı ve sanayideki gerçek?
Sosyal sorunlar
BİMER ve ADÜ’ye dost eleştirisi
Bakanla kahvaltı yapsam ne soracaktım?
Canımı seve seve vereceğim vatana malımı mı vermeyeceğim?
Aydın'da işler tıkırında!
Hükümet daha çok fil göndermeli
Ürettikçe batan, çalıştıkça hesap sorulan nadir bir toplum olduk
Eylem zamanı geldi
Belediyede 5, Aydem’de 15, telekomünikasyonda 25
Sen sigarayı bırakırsan dünya bırakır!
Çerçioğlu Aydın’ı kasabaya mı çevirdi?
Gelişen ekonomik sistemde insanlar neden mutsuz?
Baharı beklerken ömrüm kış oldu!
Direklere ne oldu?
Büyükşehir Yasası, bölücüşehir yasası mı?
Kim dinleyecek, kim anlayacak, kim ödeyecek!
30 yıldır terör bitecek!
“Bu yol bitese yıkılmazsın, emme bi de bitmese..”
2013’de ne değişmeli?
2012'de son kez yazıyorum!