Süleyman ALGÜN
nizamoglu67@hotmail.com

İslam’a İnsana, Vatana Darbe…

17 Ağustos 2016, Çarşamba

     

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en karanlık bir dönemini yaşıyor. Nereden bakarsan, hangi açıdan bakarsan binlerce soru ve binlerce cevabı var. Süreçte suçlu, sorumlu, sorunlu kişileri ayırmak ve ayıklamak da o kadar zor ki işte bu noktada her kurum ve her yetkili en üst seviyede dikkat göstermek durumundadır.

Ülkemizde geçmişten günümüze demokrasi tam manasıyla oturdu diyemeyiz. Yani bunda da sorumlu tek bir görüş ve kesim diyemeyiz herkes suçludur.

Kötü alışkanlığımız olan ‘güç kimdeyse kral odur’ mantığı bizleri sürekli hata yapmaya zorluyor. FETÖ örgütünün bu noktaya gelişini ve nedenlerini baktığımızda bu çok açıkça ortadadır.

Yaptığımız ortak hatalar.

- İnançlı insanların bir dönem aşağılanması ve kamuda görev verilmeyişi,

- Laikim, Kemalistim diyenlerin bir dönem adeta toplumun diğer kesimlerine düşman gibi yaklaştığı algısı ve bu konuda inançlı kişilerin ezik hissetmesi,

- Sağ ve sol partilerin zıt söylem ve eylemleri,

- Fakir ve köylü vatandaşların çocuklarını okutamaması ve onlara devletin sahip çıkamayışı,

- Bozulan ahlak anlayışı içinde özellikle büyükşehirlere giden çocukların daha güvenli gördüğü cemaat ev ve yurtlarına tercih etmesine neden olmuştur.

- Sol kesim kendi tabanına, sağ kesim kendi tabanına göre bir strateji ve sistem kurmaya çalışmıştır.

- Son aşamada ‘ Faizsiz Bankacılık’ adı altında aslında bir nevi cemaatin parayı daha iyi yönetme imkânı sunulmuştur, oysa herkes biliyordu ki ‘ faizsiz bankada’ sadece isim ve slogan farklıydı.

- İnançlı kesimin bir noktada ‘ dindar olsun da kim olursa olsun, Allah’tan korkandan kula zarar gelmez’ algısı yapılan en büyük hatalardır.

Şimdi geldiğimiz noktada sanırım herkeste bir sorgulama başladı. İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Burada en büyük sorumluluk yine bizlere düşmektedir.

Fanatik futbol taraftarlarının futbol tribünlerine ne hale getirdiği ortadadır. Biz halk olarak artık birbirimize şaşı bakmaktan kurtulmalıyız. Eğer bunu aşarsak kesinlikle ‘ iş, aş, çoluk çocuğa iş ‘ kaygısıyla siyasi liderlerimize hata yaptırmayız.

Yapmamız gerekenler.

- Toplumda herkes birbirine saygılı olacak, kimse sen laik ben anti laik demeyecek ortak saygı ve sevgi ortamları yaratacağız.

- Siyasi partilerimiz ve siyasetçilerimiz söylemlerini ve eylemlerini değiştirip ‘ Kardeşlik ve Birlik’ üzerine siyaset üretecekler ve asla devletimize ve insanları hizmet ettiklerini unutmayacaklar.

- Milli kelimesine yeni anlamlar yüklenmeli, ülkemiz ve insanlarımızın daha rahat ve hür yaşamaları için ortak değerlerde uzlaşmasını sağlayacak yeni çalışmalar yapılmalıdır.

- İnsanlar özgürlüğü karşı tarafa saldırı olarak algılamamalıdır. Özgürlüğün yeni çizgileri ortaya konmalıdır.

- Milli gelirden toplumumuzun her ferdi en çok oranda faydalanmalıdır.

- Ailelerin çocuklarının eğitiminde yaşadığı kaygılar ortadan kaldırılmalıdır.

- Devlet ve özel sektör istihdamda kesinlikle adil olacak ve ‘senin adam, denim adam’ muamelesi olmayacak hak eden hak ettiği görevi alacak.

Yazıp çizilecek çok soru, konu ve mesele var, ama başta dediğim gibi meselenin çok yönlü olması sorunun büyüklüğünü ortaya koyuyor.

Şimdi acilen yapılması gerekenler..

Bu FETÖ örgütüne mensup kişilerle ilgili değişik sorun ve meseleler var, ama en ciddi sorun şudur: Eğer bir insan Allah rızası için hizmet etmek adına bu örgütün içinde olmuşsa bu insana ‘FETÖ Terör Örgütü’ mensubu suçlaması yıkar. Hatta o insanı o an imanı bile koruyamayabilir, intihara kadar götürebilir. Değişik kurum ve kuruluşlarda görevden alınanlar, gözaltında ve tutuklananlar var ki burada devletimizin adalet mekanizması en üst seviyede özen göstermeli kendi insanımızı kaybetmemeliyiz.

Bilerek, isteyerek ve planlayarak 15 Temmuz pisliğini ülkemize yaşatanlar cezaların en ağırı verilmeli hatta bunlara ek olarak ‘ toplumun en duygusal ve en merhametli insanlarına kandırmak ve onlardan menfaat temin etmek’ suçunu da işledikleri için ayrıca ceza verilmelidir.

İyi niyetle ‘ Allah rızası ve millete faydalı olmak’ amacıyla bu cemaatin içine girmiş hiçbir menfaat temin etmemiş insanlardan içerde olanlar ve olacaklar var ise bu konuda ciddi bir yük vardır üzerimizde.

İşsiz kalan ve kalacakların etkileyeceği insan sayımız çok fazla ve eğer bu konuda gerekli tedbirler alınmaz ise toplumda yeni yaralar ve sorunlar oluşacak. Bu konuda en büyük hassasiyeti göstermek durumundayız.

Son günlerde bazı ilçelerimizden şikâyetler geliyor. Bazı kişiler birilerini karalamak için ‘ bak bunlarda FETOCU’ diyerek güya kendine siyasi getirim sağlama derdindelermiş. Eğer bir kişi bir insana haksız yere böyle bir şikâyette bulunursa bence bu kamu davasına dönüşmeli ve o asılsız ihbarı yapan kişi ‘ FETÖ terör örgütünden çıkar sağlamaktan’ yargılanmalıdır.

Sonuç;

İslam, Türkiye, insanlarımız ve devletimiz çok zor ve ağır bir dönemi yaşamıştır. Düşmana karşı savaşması gereken asker müsveddeleri benim Cumhurbaşkanımı öldürmeye kalkışmış ve onlara düşmana karşı kullansınlar diye verilen silahlarla Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalanmış, devlet kurumları ve an vahimi vatanı savunan asker, polis ve Türk milleti vurulmuştur.

İslam bilgini olarak tanınan ve nedense Yahudi diyarlarında yaşayan yıllar önce ‘ samimi ise Türkiye’ye dönsün yoksa ‘Amerikan ajanıdır’ dediğim FETÖ Örgütü lideri İslam için çalışıyorum derken İslam ve insanlarımıza açtığı yara uzun yıllar kapanmayacaktır.

Her gün birçok İnsanımız soruyor ‘ Benim Bank Asya’da hesabı vardı ‘ sorun yaşar mıyım? Ben filan tarihte filanca kişiye iş yapmıştım sorun yaşar mıyım? Hatta vahim şeylerde oluyor ‘ filan kişi sürekli namaz kılıyordu onu hala almamışlar’ gibi saçma sorulara şahit oluyoruz.

17- 25 Aralık ve Mavi Marmara olaylarından sonra cemaatteki çelişkiyi görenlerin çoğunlukta olduğu biliniyor. Ben bazı saf ve temiz kalple bu cemaate hizmet edenlerin gerçeği 15 Temmuz’da gördüğünü düşünüyorum. Ondan dolayı bu konuda geç uyanan ve 15 Temmuz gecesi ‘ Bunlar kim’ sorusunu soranların da masumluğuna inanıyorum. Bu hainlerin böyle bir şey yapacağını bilen insanlarımızın böyle bir oluşumun içinde olacağına inanmıyorum. Ama her şeye rağmen Devlet gücü herkesin gücünün üstündedir.

Allah devlet ve milletimize bunları yaşatanların hepsini kahreylesin. İnşallah en ağır cezayı alır. Milletimiz verdiği onca şehit ve gazisini yüreğine basar. Bu milletin sağcısı, solcusu, Alevi’si, Sünni’si, Laz’ı, Kürt’ü, Çerkez’i, Yörük’ü, Müslüman olanı Gayrimüslim olanı her zaman tarihe not düşmeyi biliyor ve en son bunu yine göstermiştir.

Halkımız ve ülkemiz üzerinde oyunlar elbette bitmedi ve bitmeyecek. Yaşanan bu olay keşke son olsa ama olmaz, olmayacak. İşte hemen akabinde bölücü hainler onlarca vatan evladını şehit ettiler. Biz bu topraklarda her zaman ele ele gönül gönüle olmalıyız ki oyunları tez bozabilelim.

Başta Sayın Cumhurbaşkanım ve tüm siyasi partiler ve yöneticileri harika bir ders vermiştir dünyaya. İşte bundan dolayı bu süreçten güçlenerek çıkmamız ülkemiz ve İnsanlarımız için çok değerlidir. Bizim muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Olmayanlar düşünsün.Yazarın Tüm Yazıları
Elveda Denge Okurları!
Konuşmaya gerek yok! Konuşacağız da ne olacak?
Topuklu Efe'yi neden eleştirmiyorsun?
Yaşanmayasıca 15 Temmuz
Büyükşehir ve Efeler'e öneriler…
Çile Çekmek Türklerin Kaderidir!
Siyaset gerçek gündeme döner mi?
Seçimler ve yok olan devlet ciddiyeti
Gerçeklerle yüzleşmeliyiz
Adnan Menderes ve değişmeyen sonuçlar!
Aydın gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü mü?
Haklıdan yana mıyız? Güçlüden yana mı?
Siyaset çözüm merkezi olmalı..
Üvey Evlat Mesleki Eğitim Kazandıracak!
Yerel ekonomi nasıl güçlenir?
Atananlar ve seçilenler
Yönetimde el ele vermek Aydın ve Halkımızı kazandırır
AK Parti Savaş’ı sonradan kaybetti
1 Nisan’a hazır mısınız?
Sistem kurumlar ve gerçekler
2002’den Bugüne En Heyecansız bir seçime gidiyoruz
Zengin ve Yoksulun seçimi
Fırıldak olmaya gerek yok
Cennetin yolu gönül almaktan geçer!
Aydın'da hiçbir şey doğru gitmedi Reis
Köylünün, esnaf ve sanatkarın ortak kaderi
Söz bitince sükût kaçınılmazdır
Göründüğün gibi olmak
Aydın'da yerel seçimler
Sende komünist olmuşsun sülo?
Olmadı, Olmoyoro! Olcedi! Oluyomaz?
20 yıl önce! 20 yıl sonra?
Yapmayın ağalar yapmayın!
Odalar taraf olabilir mi?
Bakanım; sen bize bakma!
Ticaretin tüm kazancı helal mi hocam?
Sanatkarları kaybettik, hükümsüzdür
Sanatkarların krizlerle geçen ömürleri hiç baharı görmeyecek mi?
Vallahi biz bunlardan mutlu oluyoruz
Yeni bir fikrimiz var
Artık Ankara’ya ulaşmakta yetmiyor!
Sanatkarlar Devletin yanında, ancak!
Adnan Menderes ve Ömer Halisdemir Üniversiteleri
Bana göre var ama birilerine göre sorun yok?
Sanatkarlara af yok mu?
Ahiliğin Ah’ı kalmış!
Ceza ile terbiye olur mu?
Yerel seçim heyecanı başladı
Karpuzlu ile Milas’ın ortak kaderi…
Dikkat çekici uyarılar
Haddini bilmez kim?
Değişen hava koşulları değişmemekte ısrar eden bizler…
Karpuzlu yol’suzluğu!
Memleketi sen mi kurtaracaksın?
Başkanlık sistemimiz hayırlı olsun
Seçim bitti, geçim derdindeyiz.
Aydın’dan bakınca seçim detayları…
Ahlaksızlığın dini, imanı, mezhebi, ırkı yok!
Bak Aydın’da ne oldu!
Seçimler biter dostluk ve kardeşlik baki kalır.
Artık ovalarımızdan bal değil zehir akıyor!
Ölçüsüz sevgi ve eleştiri bizleri utandırıyor!
Süleyman Aydın için sürpriz olmaz!
Demokrasiyi de kendimizi uydurduk!
Biz ve paylaşırsak yalanı..!
Aman ha sakın Aydınlı olmasın!
Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendisi gibi bilir
Ben ‘Değişim’ derken..!
Aydın’da 602 nedir?
Ben birlik başkanı olursam!
Daha iyi yönetirim diyen efeler aranıyor
Tebrikler AYTO…
Hangi ekmek daha sağlıklı?
Esnaf teşkilatları değişiyor mu?
Olağan kongreye gidiyoruz
Türkiye Afrin’de
Bu torbada sorunlarımız çözülmeli!
Çırakların çok para kazanma riski var!
Hükümetimizden ve Belediyelerimizden beklentilerimiz
Aydın siyasetinde değişim..!
Seçimler ve Geçimler..!
Bu yıl neler olmalı?
Sayın İl Milli Eğitim Müdürüm..!
Karpuzlu Kaymakamlığı devlettir, adaleti sağlamalıdır (2)
Özgürce düşünceler kontrolsüz olamaz, ancak...
Analar Babalar ve Hükümetimize önemli bir uyarı
TAİF toplantısında ne oldu?
Biz nasıl okuyoruz?
Tek kişilik ordudur usta
Ustalara Vefa Gecesi
Değişen Türkiye…
Üye ne işe yarar?
Çalışkan ve zeki olman on para etmez..!
Zor süreç ve zor sorular…
Karpuzlu Kaymakamlığı devlettir, adaleti sağlamalıdır
Vatan, Millet, Aydın ve Meslek Aşkımız Bitmez
Aydında Yol Yapacak Toprağımız Yok!
Ahilik kutlamalarındaki çelişkiler
Esnaf ve Sanatkârlarımızın Bakanlarında Metal yorgunluk mu var!
Kamu tatilindeki çelişkiler!
Jeotermal Aydın'ın değeri mi?
Zor sorular doğru okunursa faydalıdır!
Sanatkârlar neden itibar görmüyor?
İnsan olmak!
Bir yapılandırmanın daha sonuna geldik!
Bilmediğini bilmeyene ne öğreteceksin be kardeşim!
Acı gerçek; 15 Temmuz...
Devlet = Vali
Kültür yozlaşmasını kim dur diyecek!
Ramazan, şehitlerimiz ve bayram…
Kanun manyağı olduk!
Sessuzluk!
Bizi kimler dövmedi ki! Belki böyle mutluyuz!
İnsan olmak, insana değer vermek…
Yeni esnaf ve sanatkâr modeli istiyoruz…
Eyyy Belediye Başkanlarımız..!
Eşek Adasındaki Eşşeklik..!
Devlet ve Millet olmak…
Aydın'da Hayırlısıyla %64 'Hayır' oldu.
Bir kavganın daha sonuna geldik...
Çalışan kazanmalı? Çalışmayan aç kalmamalı?
Korkunun ecele faydası yok!..
İstanbul Esnaf Buluşması!
Cennetin farkında olmak!.
İstihdam seferberliği!..
Adaletin bu mu dünya?
Gizli 'Evetçiler' işbaşında…
Başkanlık sistemi!..
Kafamızda çözülmeyen sorular!
Evet, oldu. Hayır, olmadı?
Kardeşliğe evet. Kavgaya hayır…
Başbakan demişti: ‘bu Aydının başka derdi yok mu?'
Sanatkarlar dükkanlarını kapatmalı!
Herkesin işi zor!
Sanatkârı ezen bir FETÖ yazılımı mı var?
Ortak ses, tek yürek ve kardeşlik…
Bir tek dileğimiz var terör bitsin!..
Aydını, Aydın Aydınlıların yöneteceği günler de gelecek?
Usta’dan bir gömlek fazla olmak!..
Meyve ağaçları kesiliyor?
Vekiller ve Asiller
Teröristler ülkemize ve milletimize düşmandır?
Düşünce özgürdür ama aynı şekilde ifade edilemez!
Üretme tüket, kazanma kazandır?
Devlet üretimden çekilmeli mi?
Kurumlar, devlet ve millet arasında köprü olmalıdır!
O ruh Aydın’a da uğramalı?
Ülkemizde ve şehrimizde güzel şeyler de olacak!
Bayramlık ağzımı açacağım da! Bayram geçti.
Neden olması lazım?
Aydın iyice defansa çekildi gibi!..
Sanatkarın durumunu biliyor musunuz?
İslam’a İnsana, Vatana Darbe…
Memleket için yanıp tutuşanlar var
Gelin birlik olalım
Devlete olan borçlar ve beklentimiz…!
Darbeye karşı olmak, milli bir meseledir…
Beraber olmak için illaki şehidimiz mi olsun?
Eğitemiyoruz, öğretemiyoruz, öğrenmiyoruz..!
Valimiz borçlu gitti?
Esnaf ve sanatkarlarımızın sorunları neden çözülmüyor?
Büyükşehire toz kondurmuyorsun ne iş?
Söz konusu Aydın ise…!
Ahilik kutlamaları kanunla olmuyor
Dertlerini yok say mutlu yaşa…
Köyden Birlik Başkan Vekilliği'ne…
Siyaset çıldırdı…
Vatandaşın dişine, hekimin işine saygı…
Toprak 'Vatan' ise hepimiz satıyoruz!..
Sivil toplum örgütleri gücünü kaybediyor mu?
Türkiye için can yanıyor, canlar yanıyor…
Kültürümüzü ve tarihimizi yok eden imar planları mı?
Başbakanımız TESK’teydi…
Alfabe ‘acze ’düştü…
Bizi anlayın artık
Devlete olan borçlar ve biz…
Ummadığın taş, baş yarar.
Eleştirdikçe büyüyen iki lider, Erdoğan ve Çerçioğlu.
Paran varsa devlet yanında!
Aydın ve değerleri siyasete alet edilemez
Benim tarafta olursan her şey mubah!
Sanatkârların önlenemez çöküşü devam ediyor…
Hepiniz Öleceksiniz?
Gündemde esnaf ve sanatkar olmalı
Günler hızla geçerken, gündem de aynı hızla ilerliyor…
Dünyanın yükü omuzlarımızda!
Bir hayalim vardı Ahi Yurdu…
Söyleyecek çok sözüm var ama!
Dışarıdan bakınca bir başkadır AYDIN...
Esnafın umutlarını söndürmeyin...
Odalar kapanmalı mı?
Siyasette "bir elin nesi, iki elin sesi" yok mu?
Türk Milleti bunu hep yapıyor!
Bu seçim bir başlangıç olsun...
Esnaf ve sanatkar hapşırır ise ülke kanser olur!
Şans ve Kader...
İnsanlığa İnsanlık Çağrısı
Kavgalar bize bir şey kazandırmaz!
Kürtler uyanırsa vay teröristlerin haline...
Aydın’da adaylar sonucu belirler…
Nereye
Devlet devletliğini, millet milletliğini bilecek
Aydınlıların ulaşımla imtihanı…
Anlamak, anlamaya çalışmak çok mu zor?
Birlik ve beraberliği unuttuk mu?
Esnaf ve sanatkarları bitirme kanunu çıkartın lütfen!
Ben iyiyim senden bana ne?
İftarla iftihar etmek…
Hocaya kızıp dinden mi kopalım?
Önümüzdeki seçimlere bakacağız…!
Duyun artık...
Yeter! Söz Milletin
Türkiye'nin geleceği için oy verin…
Fatih'in İstanbul'undan Menderes'e bakınca...
Her şey olur bu şehirde...
Cuma günü sizi Meydan'a davet ediyoruz
Ahilik Kutlamaları 11-15 Mayıs’ta yapılacak
Siyaset kültürü değişmelidir…
Aydın'da Yeni Türkiye ve Başkanlık gündemde değil!
Yaşasın! Artık hastanede bakılabiliyoruz
Bizim oğlan, Bizim gız hastalığı…
CHP oh dedi şimdi sıra diğer partilerimizde...
Seçim yolunda seçilmeyi beklemek...
Esnaf ve Sanatkarlar neden siyasette yok?
Ustalardan Çerçioğlu’na Teşekkür...
Çayyüzü Şehitliği Efelere Tahsis edilmelidir
Ulu Çınar'ları üzmek bize yakışmaz!
Sustur şu Süleyman'ı Başkan!
Ekmek kavgası
Aydın’ın talihsiz Efeler'i...
Öğretmenler idareci olmasın mı?
Ceza ile terbiye mümkün mü?
Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütüyüz...
Yeni yıla hızlı başladık. İnşallah bereketli olur…
AK Parti’nin Adalet ve 3 Y ile imtihanı…
Fırtınalı 2014'den fırtınalı 2015'e...
Öküzün altında buzağı aramak..!
Süreç AK Parti'yi bitirmeye gitmesin!
Kurumsal değer ve Kurumsal kimlik
Olmadı Sayın Erdem, olmuyor Sayın Çerçioğlu
Gazi-Antep Şanlı-Urfa ve Kahraman…
ADÜ’YE BirCan geldi…
Adam olmak
"İyi diyorsun hanım ama veriliveriyor mu?"
Büyükşehir’in sokak çocuklarıyız biz…
Borçlarınızdan kurtulun
Akıl tutulması mı? Aklın kullanılmaması mı?
Torba kanunlaştı, yapıılandırma zamanı
AYESOB AR-GE
Toplumumuz anlaşılıyor mu ki? Ben anlaşılayım!
Köşeci
Yeni Hükümet, yeni Başbakan, yeni Cumhurbaşkanı
Aydın Milli Eğitim’in müdürlerle imtihanı
Türkiye’de Esnaf ve Sanatkâr olacağına…
Yardım Sandığı nasıl olur?
Çerçioğlu Başbakanla neden görüştü?
Favori Erdoğan, belki İhsanoğlu, dikkat çeken Demirtaş
Bu yıl keşke insanlık moda olsa!
Çevre Müdürlüklerimiz ve maden firmalarımıza sorular
Önce sermaye mi, insan mı?
Muğla’ya vardık gari bizimolan..!
Aydın'da taksiye binme, fotoğraf çekilme..!
Pazarcıların kaderi mi, siyasetin yanlışı mı?
Sahili olan illerimiz neden kaybediyor?
Seçim, geçim komedileri…
Söylesen suç, söylemesem vebal
Neden insanlarımız ölmeden anlamıyoruz?
Üç dilli şehir..!
'Ben' değil, 'biz' olalım
AYESOB
Çerçioğlu, AK Parti'ye mi geçiyor?
El ele mi, yumruk yumruğa mı?
Meydan'daki havuz neden büyük olmuş?
Sayın Başkan, Sayın Başbakanım..!
Aydın’da Seçimin galibi belli oldu…!
Yöneticiler neden Meclis'te görev yapamasın?
Aydın'da yüzde 40'ı bulan rekor kırmış sayılır
Büyükşehir yolları metrosuz mu olacak?
Gündemimiz seçim ve geçim
Kamu Kurumları ve Odalarımız rakip mi?
Seçime gidiyoruz ancak..
Sağlıkta ceza yok!
Güçlünün yanında olmak istiyorsan...
Mıstıfa bizimolan “Pekgüzel” oldu helemme!
Kendini tosun sanan ne yosunlar gördüm ben..
Sevdiğinizi eleştirmek zordur
2014
AK Parti Savaş’ı baştan mı kaybetti?
"Sula şırlama çocukla fırlama oldu"
Yeni yapılanma yeniden yapılandırma!
Buharkent'ten Didim'e..
Çevreciler
Tek parti tek adam hastalığı mı var?
Tefeciler..
Aydın'da siyasi cinayetler
Vefalı olmak insanlık görevidir
Canımıza tak etti gari
Sanayi neden denetlenmeli?
Ya durdurun, ya da öldürün!
Aydın yok gari!
Makam devlet ise uğruna ölürüz
Özel Kalem: 1 Makam: 0
Üstsüzlere bir hata mı yaptık da defterimizi dürdünüz?
Partisinden bir adım önde olmak farklılıktır
Ayakta kalmak için çok tasarruf ve çok çalışmak şart
Ancın'ın hanayları Toprağı kurtarır da; İncir Süper olur mu?
Bu bayram herkese bayram olsun
Aydın'ın Özlem’i ve özlemlerine ne oldu?
Gocuman şeher
Hanımlar olmasa...
Bize her zaman Ramazan!
Ticaret Odamız bu hatayı düzeltmelidir.
Aklımızı ne kadar kullanıyoruz?
Yazacak bir şey bulamadım
Eylemciler bizim yerimizde olsa devrim yapardı
Seçimler kavgalı değil, kardeşlik içinde geçsin
İş güvenliği, işçi sağlığı ve sanayideki gerçek?
Sosyal sorunlar
BİMER ve ADÜ’ye dost eleştirisi
Bakanla kahvaltı yapsam ne soracaktım?
Canımı seve seve vereceğim vatana malımı mı vermeyeceğim?
Aydın'da işler tıkırında!
Hükümet daha çok fil göndermeli
Ürettikçe batan, çalıştıkça hesap sorulan nadir bir toplum olduk
Eylem zamanı geldi
Belediyede 5, Aydem’de 15, telekomünikasyonda 25
Sen sigarayı bırakırsan dünya bırakır!
Çerçioğlu Aydın’ı kasabaya mı çevirdi?
Gelişen ekonomik sistemde insanlar neden mutsuz?
Baharı beklerken ömrüm kış oldu!
Direklere ne oldu?
Büyükşehir Yasası, bölücüşehir yasası mı?
Kim dinleyecek, kim anlayacak, kim ödeyecek!
30 yıldır terör bitecek!
“Bu yol bitese yıkılmazsın, emme bi de bitmese..”
2013’de ne değişmeli?
2012'de son kez yazıyorum!