Mehmet Can ORDU

İntikam

17 Ocak 2015, Cumartesi

     

Bu hafta her zamankinden farklı olarak bir filmle değil, bir diziyle karşınızdayım. Oyunculuğundan, kurgusuna kadar birçok ödüle layık görülmüş efsane bir dizi:

Breaking Bad

IMDb Puanı: 9.5

Yönetmen: Vince Gilligan

Yapımcı: Vince Gilligan

Yapım Yılı: 2008-2013

Oyuncular:

Bryan Cranston

Anna Gun

Aaron Paul

 

50 yaşında bir kimya öğretmeni olan Walter White, tüm hayatını kurallara bağlı olarak yaşamış, hiçbir yasa dışı işe bulaşmamıştır. Öğretmen maaşıyla ailesine tam olarak yetemeyen Walter, bir gün kanser olduğunu ve ömrünün çok az kaldığını öğrenir. Kimya alanında çok başarılı olan Walter’ın eski öğrencilerinden Jesse Pinkman da uyuşturucu işine bulaşmıştır ve ikisinin yolları yeniden kesişmek üzeredir. Şimdi sizden empati yapmanızı isteyeceğim, düşünün…

50 yaşına kadar hiçbir birikiminiz olmadan yaşamışsınız ve bir anda öleceğinizi öğrenmişsiniz. Tepkiniz ne olurdu? Siz de Walter White gibi “Şimdiye kadar namusum ve şerefim ile dürüst bir insan olarak yaşadım ancak kanserden başka bir şey elde edemedim” diye düşünüp uyuşturucu işine mi girerdiniz? Yoksa namuslu bir şekilde fakat ailenize tek kuruş para bırakmadan ölmeyi mi beklerdiniz? İşte bu ince çizgide gidip gelen Walter White’ın ve çevresindekilerin hayatını konu alan bu muhteşem dizi bu hafta siz değerli okuyucularıma önerimdir.

Hayattan nasıl intikam alınır göreceksiniz, iyi seyirler…