Mehmet Can ORDU

Korku Eşiği

7 Şubat 2015, Cumartesi

     

Bu hafta Annelise Michel’in başından geçenleri anlatan kült bir korku filmiyle karşınızdayım. İzlerken tüyleriniz ürperecek:

The Exorcism of Emily Rose

 

IMDB Puanı: 6.7

Yönetmen: Scott Derrickson

Senaryo: Paul Haris Boardman

Yapım Yılı: 2005

Oyuncular:

Jennifer Carpenter

Laura Linney

Tom Wilkinson

 

Emily, dindar bir kızdır, üniversiteyi kazanınca yurtta kalmaya karar verir ve başına paranormal olaylar gelmeye başlar. Halüsinasyonlar, kas kasılmaları gibi belirtiler başlayınca doktorlar ona Gambutrol adında bir ilaç kullanmasını tavsiye ederler zira Emily’nin beyninde hasar olduğunu düşünmektedirler. Ancak Emily, bir süre sonra rahibin tavsiyesiyle bu ilacı kullanmaktan vazgeçer çünkü içine şeytan girdiğine ve bu ilacı kullanmaya devam ettikçe şeytanın içinden çıkmayacağına inanmaya başlar. Emily ilacı bıraktıktan sonra böcek yemeye ve her yere saldırmaya başlar. Bu olayları gören Rahip Moore, her türlü riski göze alarak şeytan çıkarma ayini yapmaya karar verir. Bu ayin sonrasında Emily’nin çektiği işkence nihayet son bulur ve hayata gözlerini yumar. Zavallı kızın ölümünden sonra Rahip Moore yargılanmaya başlar ve her şey yavaş yavaş ortaya çıkar. Acaba Emily’nin içine gerçekten şeytan mı girmiştir yoksa yaşadığı psikozdan başka bir şey değil midir?

Bu tür paranormal olaylara inananlar için epey korkutucu olabilecek bu filmi gece izlemenizi tavsiye eder, iyi seyirler dilerim.